Seimas nusprendė pradėti Petro Gražulio neliečiamybės panaikinimo procedūrą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Seimas nusprendė pradėti Petro Gražulio neliečiamybės panaikinimo procedūrą

Ket, 10/26/2023 - 15:46
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimą prašydama leisti patraukti Seimo narį Petrą Gražulį baudžiamojon atsakomybėn ar suvaržyti jo laisvę. Seimas nusprendė sudaryti komisiją, kuri paruoštu išvadą šiuo klausimu. Už šį sprendimą balsavo 75 nariai.

Diskutuojant dėl šio klausimo Petrą Gražulį puolė ginti opozicijos atstovai. „Neteko matyti, kad už kalbas Seime būtų patraukiama baudžiamojon atsakomybėn“, - sakė Artūras Skardžius. - „Dabar, kad už kalbas žmogus būtų persekiojimas, kur mes ritamės?“.

„Generalinės prokurorės pristatymą ir prašymą prašau laikyti negaliojančia“, - sakė  Valdemaras Valkiūnas aiškinimas, kad LGBTQ+ nėra organizacija, todėl jos nėra prasmės ginti.

„Dėkoju Seimo nariai už nuolatinį persekiojimą“, - teigė Petras Gražulis aiškindamas, kad jį puola mistinis „landsbergių klanas“. - „Jie garbina genderizmą, homoseksualizma ir kitus nukrypimas“. Iš Seimo tribūnos P. Gražulis aiškino, kad homoseksualumas yra iškrypimas ir jį reikia gydyti, kvietė ištiesti gėjams ranką ir jiems padėti.

Eugenijus Gentvilas diskusijoje teigė, kad Generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą ir niekas jokios įtakos jai nedaro.

„Nevalia Seimo nariui dangstytis savo mandatu siekiant išvengti būsimos teisinės atsakomybės“, - teigė E. Gentvilas. - „Mes turime leisti teisėsaugai atlikti savo darbą“.

Politikas teigė, kad negalima tyčiotis iš kitų žmonių. Jis teigė, kad pats yra netikintis, tačiau niekada nesityčioja iš tikinčiųjų.

Nesislėpti po imunitetu kvietė ir „laisvietis“ Vytautas Mitalas. „Ko mes būsim verti, jei žiūrėsim, tylėsim ir nieko nedarysim“, - sakė jis apie nederamą Seimo nariui P. Gražulio elgesį.

„Ta suma jau siekia daugiau nei 100 tūkstančių eurų“, - teigė „valstietis“ D. Kepenis aiškindamas, jog P. Gražulio elgesio svarstymui parlamente jau išlesta didelė sumą. - „Tam susidorojimui aš nepritariu“.

„Šitų pinigų sutaupymas yra pačio Petro Gražulio rankose“, - atsakydama D. Kepeniui sakė Ingridė Šimonytė.

Seimo sudaryta Komisija, vadovaujama Dalios Asanavičiūtės, turėtų įvertinti visus argumentus ir paruošti išvadą dėl galimo sprendimo. Išvadai dar turės pritarti Seimas. Numatoma, kad išvada turėtų būti parengta iki lapkričio 7 d.

 

Kaip balsavo Seimo nariai galite rasti ČIA. Nemaža dalis opozicijos buvo Seimo salėje, tačiau tyčia nebalsavo.