55 Seimo nariams balsavus už, 26 - prieš ir 12 susilaikius, Seimas nusprendė pradėti apkaltos procesą Petrui Gražuliui ir kreiptis į Konstitucinį Teismą.
Vakar Seime vykusios diskusijos dėl Civilinės sąjungos įstatymų paketo priminė dežavu. Vėl ir vėl kartotos tie patys, niekuo nepagrįsti kaltinimai. Opozicijos nariai ėmėsi aiškinti, kad balsuosiantys už pataisas pamins krikščioniškas vertybes, taip pat, jog sąjunga neva pakeis šeimos sampratą.
Laisvės frakcija tvirtinant šios dienos Seimo darbotvarkę pateikė pasiūlymą įtraukti civilinės sąjungos įstatymą. 56 parlamentarams balsavus už, 46 prieš ir 8 susilaikius nuspręsta, kad dėl projekto bus balsuojama šiandien.
Ir vėl fiasko. Valdančiųjų frakcijų seniūnai Seime priėmė sprendimą išbraukti Civilinės sąjungos projektą iš Seimo darbotvarkės. Teigiama, kad jam trūksta palaikymo.
Laisvės partijos atstovas Seime Vytautas Mitalas teigia, kad pasigendama Gitano Nausėdos lyderystės Stambulo konvencijos ratifikavimo klausimu. Prezidentūra į tai atsakė, kad antrą kartą konvencijos ratifikavimo Seimui neteiks, nes tai jau buvo padaryta prezidentės Dalios Grybauskaitės. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas taip pat sako, kad antras teikimas nėra būtinas.
Tuo metu kai Seimo narys Petras Gražulis Seimo koridoriuje viešai išvadino LGBTQ+ žmones iškrypėliais – opozicijos atstovų tai nelabai jaudino. Tačiau Seimo nario T. V. Raskevičiaus pastaba apie stebuklus ir Jėzų Kristų iš esmės papiktino kai kuriuos parlamentarus. Jie dėl Raskevičiaus žodžių kreipėsi į Lygių galimybių kontrolierę.
Režisierius Romas Zabarauskas paskelbė nuomonę, kurioje pasibaisėjo Lietuvos Seimo sprendimu įteisinti migrantų atstūmimą. Jis pastebi, kad politikai eina lengviausiu keliu - pataikauja visuomenės nuomonei.
86 parlamento nariams balsavus už, 8 prieš ir 20 susilaikius vakar Seimas įteisino tai, kas ir toliau pagal tarptautinę teisę yra neteisėta - neleisti žmonėms patekti į Lietuvos teritoriją, net nepasiaiškinus ar konkrečiam žmogui nekyla mirties ar susidorojimo grėsmė.
Neįpaisant įspėjimų, kad Lietuva taikydama migrantų atstūmimo politiką pažeidžia tarptautinius įsipareigojimus - tai įtvirtinantis įstatymas stumiasi į priekį Seime. Jam pritarė Seimo Žmogaus teisių komitetas.