Aktorė Miriam Margolyes pripažino padariusi klaidą. Pakeitė nuomonę apie trans

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Aktorė Miriam Margolyes pripažino padariusi klaidą. Pakeitė nuomonę apie trans

Ant, 11/14/2023 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Puikiai visiems iš Hario Poterio filmų pažystama aktorė Miriam Margolyes atskleidė, kad pakeitė nuomonę apie trans žmones. Ji neseniai dalyvavo „The Graham Norton Show“ laidoje ir pasidalino patirtimi kaip šis pokytis įvyko.

„Man buvo labai svarbi gramatika. Taigi, kai žmonės pradėjo kalbėti apie „juos“, o ne apie „jis/ji“, aš pagalvojau: „Kas per velnias? Tai juk aišku, tai gramatika, tai kalbos struktūra“, - laidoje kalbėjo aktorė prisiminusi ją pykdžiusį kai kurių žmonių norą vadinti juos įvardžiais nenurodančiais lyties.

Miriam Margolyes tuomet prakalbo apie susitikimą su australų aktore Zoe Terakes, kuri yra nedvinarės tapatybės ir save apibūdinti naudoja įvardžius „jie“.

„[Terakes] apie tai diskutavo su manimi ir ji pasakė: „Kodėl tau tai yra svarbu? Jei gali padaryti ką nors laimingą, vadindama juos „jie“, o ne jis ar ji. Kodėl to nepadarius?“, - pokalbį prisiminė aktorė. - „Ir aš pagalvojau, kad tai tiesa, gramatika nesvarbu!“.

„Jei gali padaryti kažką laimingą ir suteikti pasitikėjimo savimi - tai daryk tai“, - teigė aktorė, kuri prisipažino nuo šiol naudojanti tokius įvardžius, kuriuos jos sutiktas žmogus norėtų, kad būtų jais įvardintas.