„Trans Autonomija“ narys Saša teigia, kad Lietuvoje pasigenda atviros diskusijos apie trans žmones, ypač mene. Duodamas interviu jis atskleidė, kad prie neigiamo dėmesio priprato ir jo tiesiog jau nebepastebi.
Politikų liejama neapykanta trans žmonėms skatina smurtą. Praėjusią savaitę 16-metis trans berniukas buvo stipriai sumuštas Glosteryje, Masačusetso valstijoje. Manoma, užpuolikai nusitaikė į jį dėl jo lytinės tapatybės.
Gavusi vieno šalies universiteto užklausą, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba patarė kaip elgtis, kai studentų bendrabutyje apgyvendinamas trans žmogus. Tarnybos ekspertės nurodė, kad visų pirma derėtų paklausti paties asmens, kuriai lyčiai jis ar ji save priskiria bei pagal tai atlikti sprendimus.
„Ši eisena užtikrina, kad tokie žmonės kaip mes, pamatytų tokius kaip mes“, – sakė vienas iš trans žmones atėjęs palaikyti eisenos dalyvis atkreipdamas dėmesį, kad dalis bendruomenės narių vis dar priversti slapstytis. Praėjus penkeriems metams, šeštadienį Vašingtone vėl surengtas Nacionalinis trans matomumo žygis.
„Vyras sudaužė moterį“, „klūpanti vyro sudaužyta ir palaužta moteris“, „kovą laimėjo translytė alžyrietė, italė pravirko” – tai tik keli komentarai, kuriuos suskubo skleisti tiek politikai, tiek žiniasklaida, tiek sporto organizacijų atstovai Lietuvoje atliepdami Kremliaus skleidžiamas naujienas apie neva nesąžiningą Italijos boksininkės Angela Carini ir alžyrietės Imane Khelif kovą.
Neseniai milijardierius Elonas Muskas duodamas interviu sąmokslų teoretikui Jordan Peterson teigė, kad gyvybes gelbėjantis gydymas „nužudė“ jo sūnų. Tai jis pareiškė dėl to, kad net nežada susitaikyti su faktu, jog jo sūnus pakeitė lytį ir atsisako palaikyti santykius su savo trans dukrą.
29 metų vyras buvo sulaikytas už tai, kad 18 kartų dūrė trans paauglei „ilgu mėsininko peiliu“ ir bandė ją išmesti iš ketvirto aukšto balkono Floridos oro uoste.