Rudomanskis: Lietuvos mokyklose vyrauja nesaugi aplinka LGBTQ+ vaikams, mokytojai kartais prisideda prie patyčių

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Rudomanskis: Lietuvos mokyklose vyrauja nesaugi aplinka LGBTQ+ vaikams, mokytojai kartais prisideda prie patyčių

Pen, 11/17/2023 - 09:25
Kategorija:
0 komentarų

Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininkas Artūras Rudomanskis pastebi, kad mokyklose vengiama kalbėti apie LGBTQ+ žmones. Tai skatina patyčias, kuria nesaugią aplinką mokykloje. Dar daugiau, pasitaiko atvejų, kai patys mokytojai prisideda prie tų, kurie traumuoja LGBTQ+ vaikus.

„Mokyklų bendruomenės, administracijos labai vengia kalbėti apie žmogaus teises. Jei mes atvykstame į mokyklas kalbėti apie žmogaus teises, tai administracijos atstovai arba mokytojai prašo, tik nekalbėkit apie tuos. Ir tada toks dviprasmybės jausmas atsiranda, kadangi šia tema mokyklose yra nekalbama, bet tuo pačiu statistika rodo, kad virš 59 proc. vaikų jaučiasi nesaugūs mokykloje“, - situaciją švietimo įstaigose Delfi aktualijų laidoje apžvelgia A. Rudomanskis.

Jis teigia, kad daugiau nei pusę LGBTQ+ mokinių jaučiasi nesaugūs mokyklose ir patiria įvairių formų patyčias.

„Dalis moksleivių, kurie į mus kreipiasi, kalba, kad juos pravardžiuoja, kai kurie iš jų bijo eiti į tam tikras mokyklų vietas. Labiausiai bijo eiti į tualetus. Bijo eiti netgi į valgyklą, nes kiti moksleiviai ar pravardžiuojasi, ar apstumdo, kartais numeta jų daiktus, sako traukis tu iš p raidės. Vyrauja labai nesaugi aplinka“, - teigia žmogaus teisių aktyvistas.

Anot jo, pasitaiko atvejų, kad prie nesaugios aplinkos kūrimo prisideda ir pedagogai bei administracijos darbuotojai.

„Tyrime buvo parodyta, kad net iki 10 proc. mokytojų patys kartais įsijungia į patyčių kultūrą. Jei kreipiasi moksleivis pagalbos į mokytojus, tai mokytojas sako „tai tu renkis normaliai“, - aptardamas Lietuvos gėjų lygos atliktą moksleivių apklausą ir iliustruodamas rezultatus konkrečia situaciją sakė Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininkas.