Simonas Bartulis: Verygos transformacija parodo, kad žmogaus teisių progresas negerėja

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Simonas Bartulis: Verygos transformacija parodo, kad žmogaus teisių progresas negerėja

Sek, 12/17/2023 - 09:15
Kategorija:
0 komentarų

„Valstiečių“ kandidatui į prezidentus Aurelijui Verygai pristačius savo programą, į ją sureagavo žmogaus teisių aktyvistas Simonas Bartulis. Jis atkreipė dėmesį, kad šis politikas rodo regsesą žmogaus teisių srityje.

ar palaikytų tos pačios lyties partnerystes. Eidamas pareigas Sveikatos ministerijoje, Veryga taip pat bandė įsiklausyti į translyčių problemas, susitiko su nevyriausybininkais ir, atrodė, jog buvo nieko prieš keisti tam tikrus įsakymus SAMe, kad pagerintų trans asmenų padėtį“, - buvusius politiko žingsnius vardino Simonas.

Anot jo, tuo metu turėjo būti sunkiau kelti tokio tipo klausimus nei dabar, kai diskusijos LGBTQ+ žmonių klausimais yra įsibėgėjusios. Vis dėlto, matomos priešingos tendencijos.

„Man visada tokiuose atvejuose - politikų „regrese“ žmogaus teisėse - kyla klausimas. Ar šis žmogus nuoširdžiai pakeitė nuomonę ir tapo aršiai anti-LGBTQ politiku? Ar tai daro tik dėl poliarizacijos: jam mūsų teisės per daug svarbios nėra, tačiau viešai būti anti-LGBTQ yra naudinga rinkimuose?“, - klausia S. Bartulis socialiniame tinkle Facebook.

Jį stebina ir tai, kad A. Veryga turi medicinos mokslų mokslinį laipsnį, tačiau skleidžia homofobiją.

„Galbūt Karbauskis yra labai geras debatininkas ir sugebėjo Verygą perkalbėti. Bet nepaisant to regreso priežasties, vis tiek yra baisu. Verygos transformacija parodo, kad žmogaus teisių progresas nėra lėtas bet užtikrintas gerėjimas. Tai yra smarkiai banguojantis procesas, ir situacija visada gali smarkiai pablogėti, jeigu pro-LGBTQ politikai ir žmonės užmigs ant laurų ir pastoviai nekovos su stereotipais, mitais ir neapykanta“, - teigia Simonas.

 

GayLine.LT primena, kad šios savaitės pradžioje A. Veryga pristatė savo prezidentinės kampanijos programą. Renginio metu jis davė pažadą priešintis vienos lyties asmenų partnerystės įteisinimui.