Teisingumo ministerija inicijuoja kreipimąsi į Konstitucinį tesimą dėl informacijos ribojimo apie LGBTQ+

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Teisingumo ministerija inicijuoja kreipimąsi į Konstitucinį tesimą dėl informacijos ribojimo apie LGBTQ+

Ket, 12/28/2023 - 12:42
Kategorija:
0 komentarų

Seimas prieš kurį laiką nepritarė Teisingumo ministerijos inicijuotai pataisai išbraukti iš nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymo nuostatą, kuria ribojamas informacijos prieinamumas apie LGBTQ+ asmenis. Tačiau ministerija rankų nenuleidžia ir paruošė kreipimosi į Konstitucinį Teismą projektą šiuo klausimu.

„Šiandien Teisingumo ministerija pateiks institucijoms derinti Vyriausybės nutarimo projektą dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą“, – BNS sakė ministrė Ewelina Dobrowolska.

Ministrė teigė, kad tikisi, jog suderintas tekstas Vyriausybės bus patvirtintas sausio pabaigoje ar vasario pradžioje, nes jo turinys atitinka prieš tai Teisingumo ministerijos ruoštą minėtą įstatymo pataisą, kuriai jau buvo pritarta.

„Tikimės, kad institucijos taip pat pritars, kad Vyriausybė galėtų kreiptis į KT ir pasiklaustų, ar šiuo metu galiojanti nuostata neprieštarauja Konstitucijai“, – pasakojo ministrė.

Jei Konstitucinį teismą pasiektų toks prašymas ir jis būtų nagrinėjamas, jis galėtų tiek paaiškinti kaip turėtų būti taikoma dabar galiojanti įstatymo nuostata, tiek pripažinti ją negaliojančia. Dabar įstatymas draudžia veiklą „kuria niekinamos šeimos vertybės“ bei santuokos institutas.

Prieš kurį laiką Lietuvos žmogaus teisių centras inicijavo parašų rinkimą po peticija, kuria ragino Seimo narius kreiptis į Konstitucinį teismą šiuo klausimu.