Taivane į parlamentą išrinkta pirmoji lesbietė. Vilčių LGBTQ+ teikia ir naujasis prezidentas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Taivane į parlamentą išrinkta pirmoji lesbietė. Vilčių LGBTQ+ teikia ir naujasis prezidentas

Pir, 01/15/2024 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Taivanas pirmą kartą savo istorijoje parlamente turės atvirą LGBTQ+ bendruomenės narę - Huang Jie. Ji priklauso tai pačiai Demokratinės liaudies partijai kaip ir naujasis prezidentas William Lai, kuris jau seniau davė pažadą remti LGBTQ+ žmonių lygybę.

30 metų Huang Jie buvo išrinkta į 6-oje Gaosiongo apygardoje, rašo CNA. Ji surinko 51% balsų, o jos varžovė Kuomintango miesto tarybos narė Chen Mei-ya gavo 42%, pranešė Centrinė rinkimų komisija.

Į parlamente esančias 113 vietų pretendavo 505 kandidatai. Tik 7 iš jų buvo tie, kurie neslėpė, jog priklauso LGBTQ+ bendruomenei. Taivano LGBTQ+ organizacijos atstovas Seanas Sih Cheng Du youtube laidoje sakė, kad iki šiol kandidatui prisipažinti, kad jis priklauso bendruomenei, reiškia prarasti balsus.

2018 metais Huang Jie tapo Gaosiongo miesto tarybos nare. Apie savo seksualinę orientaciją Huang Jie viešai prabilo 2023 metų balandį. Ji tapo plačiai žinoma kai ėmėsi kovoti prieš vietos mero planus įkurti laisvąją ekonominę zoną nesitariant su gyventojais.

Huang Jie nebus lengva dirbti parlamente, nes jos partija šių rinkimų metu prarado daugumą. Keblumų su nauju parlamentu gali kilti ir išrinktam prezidentui William Lai. Kinija atvirai ragino nebalsuoti už jį rinkimuose, bet tai nepadėjo – William surinko net 40,05 proc. balsų. Jis ne kartą išreiškė paramą LGBTQ+ bendruomenei ir pernai dalyvavo eitynėse.

Rinkimų metu nevyriausybiniai parengė rinkimų gaires, kuriose daug dėmesio skyrė rinkiminėms programoms ir individualių kandidatų apsisakymams lyčių lygybės ir LGBTQ+ įtraukties klausiamais. Jie rinko informaciją, kuri padėtų rinkėjams apsispręsti.

2019 metais Taivanas įteisino tos pačios lyties santuokas, tačiau diskriminacija LGBTQ+ bendruomenės atžvilgiu vis dar pakankamai dažna. Prie to prisideda ir kai kurie politikai. Tiesa, didžiosios partijos ir teismai šalyje demonstruoja lyderystę lygiateisiškumo srityje. 2022 m. Taivano teismas leido tos pačios poros nariui įsivaikinti.