Tarptautinės organizacijos kreipėsi į Meta kviesdamos apsaugoti LGBTQ+ žmones

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Tarptautinės organizacijos kreipėsi į Meta kviesdamos apsaugoti LGBTQ+ žmones

Tre, 01/24/2024 - 10:04
Kategorija:
0 komentarų

Vakar Human Rights Watch, Social Media Exchange, INSM fondas už skaitmenines teises ir Helem, and Damj asociasija kreipėsi į Facebook ir Instagram socialinius tinklus valdančią bendrovę kviesdamos užtikrinti LGBTQ+ žmonių saugumą.

Praėjusiais metais Human Rights Watch atskleidė, kad bent penkių šalių specialiosios pajėgos pasitelkdamos socialiniais tinklais ieško LGBTQ+ piliečių, juos vilioja į susitikimus, o po to suima ir net kankina ar patraukia baudžiamojon atsakomybėn. Tokie veiksmai stebėti Egipte, Irake, Jordanijoje, Libane ir Tunise.

„Kaip didžiausia socialinės žiniasklaidos įmonė pasaulyje, Meta turėtų būti pasaulinė lyderė, užtikrindama, kad socialinė žiniasklaida būtų saugi visiems“, – sakė Rasha Younes, laikinai einanti „Human Rights Watch“ LGBT teisių direktorės pareigas. „Kai LGBT žmonės, kurie jau susiduria su nesaugumu, naudojasi Facebook ir Instagram bendrauti ar planuoti bendrus veiksmus, jie nusipelno tikrumo, kad Meta daro viską, ką gali, kad užtikrintų jų saugumą“.

Dabartinė Meta politika suteikia įrankius susidoroti su LGBTQ+ žmonėmis. „Human Rights Watch“ apklausti bendruomenės atstovai pranešė, kad prarado darbą, prieš juos buvo smurtauta šeimoje, jie turėjo pakeisti gyvenamąją vietą ir net bėgti iš savo šalies todėl, kad jų seksualinė orientacija ar lytinė tapatybė buvo atskleista naudojantis Facebook ir Instagram.

„Human Rights Watch“ jau ne kartą raštu kreipėsi į Meta parodydama saugumo spragas. Deja įmonė į šiuos laiškus nereagavo.

Organizacija pradėjo viešinimo kampaniją, kuria kviečia vartotojus skelbti žinutes naudojant grotažymę #SecureOurSocials ir taip skatinti Meta imtis veiksmų.