saugumas

Kas yra saugi erdvė LGBTQ+ žmonėms ir kaip jas sukurti?

Saugi erdvė LGBTQ+ žmonėms yra aplinka, kurioje jie gali jaustis saugūs, priimti ir gerbiami nepaisant savo seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės. Tokiose erdvėse LGBTQ+ asmenys gali laisvai išreikšti save be baimės dėl diskriminacijos, priekabiavimo ar smurto.

10 šalių, kuriose geriausia tuoktis LGBTQ+ žmonėms (sąrašas)

36 šalyse yra įteisintos tos pačios lyties asmenų santuokos. Visiškai neseniai tai padarė ir Graikija. Vedybų ekspertai įvertino įvairias šalis, jų saugumo lygį, taip pat kainas, bei pateikė 10 geriausių šalių sąrašą. Jį skelbia Hitched.co.uk.

Heteroseksualūs žmonės išvardino ką turėtumėte žinoti apie LGBTQ+

Socialiniuose tinkluose kyla nemažai diskusijų apie LGBTQ+ atstovus. Šiandien norime atidžiau pasižvalgyti po tas, kurias inicijavo heteroseksualūs žmones. Jie atskleidė pagrindinius dalykus, kuriuos LGBTQ+ bendruomenė norėtų, kad visuomenė apie juos žinotų.

Tarptautinės organizacijos kreipėsi į Meta kviesdamos apsaugoti LGBTQ+ žmones

Vakar Human Rights Watch, Social Media Exchange, INSM fondas už skaitmenines teises ir Helem, and Damj asociasija kreipėsi į Facebook ir Instagram socialinius tinklus valdančią bendrovę kviesdamos užtikrinti LGBTQ+ žmonių saugumą.

5 patarimai padėsiantys užtikrinti saugumą naudojantis pažinčių programėlėmis

Prieš kurį laiką skelbėme BBC atliktą tyrimą, kuriame atskleista, jog Egipto policija naudojantis gėjų pažinčių programėlėmis vilioja žmones ir apkaltina juos nebūtais nusikaltimais. Pažinčių programėlės vis dažniau pasitelkiamos ir siekiant apiplėšti. Dalinamės keliais esminiais patarimais, kurie padės jums būti saugesniais.

J. Juškaitė: Negaliu pasakyti, kad Lietuvoje jaučiuosi iki galo saugi

Žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė savo seksualinę tapatybę suvokė dar paauglystėje. Tiesa, gyvenimas kaime privertė ją tai slėpti nuo aplinkinių ir šeimos. Nepaisant didelių pokyčiui jos gyvenime, LRT radijo laidoje „Gyvenimo citrinos“ ji sakė, kad iki šiol nesijaučia Lietuvoje visiškai saugi.

Rasa Račienė: būtent saugumo trūkumo klausimas LGBTQ+ žmonėms yra rimta problema

„Tie žmonės dažniausiai užsidaro savo socialiniame burbule, kur jaučiasi saugūs, ir ten gyvena savo gyvenimus. Išėję ir to burbulo ne retas gyvena kitą gyvenimą, kito žmogaus, kurio nepažįsta nei artimieji, nei bendradarbiai, – toks dvilypumas ir saugumo nebuvimas yra skaudulys.