Ministrė „sužibėjo“ – moterų vadovių trūkumo klausimą pasiūlė spręsti pareigūnes papildomai mokant

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Ministrė „sužibėjo“ – moterų vadovių trūkumo klausimą pasiūlė spręsti pareigūnes papildomai mokant

Št, 02/10/2024 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos atstovės liko šokiruotos, kai Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pasiūlė surengti papildomus mokymus moterims, kad būtų galima spręsti moterų vadovių trūkumą statutinėse įstaigose. Taip buvo pasiųsta žinia, kad moterys neva moterys nėra pakankamai kvalifikuotos tokioms pareigoms užimti.

Įdomiausia, kad toks pareiškimas įvyko tarptautinės konferencijos „Moterys teisėsaugoje“ metu. „A. Bilotaitė konferencijoje sakė, kad galėtų būti sudaryti moterų lyderių statutinėse tarnybose sąrašai, joms būtų organizuojami specialūs mokymai“, - teigiama Nacionalinės pasienio pareigūnų profesinės sąjungos išplatintame pranešime spaudai.

Pažymima, kad tokie ministrės žodžiai įžeidė statutinių įstaigų moteris. „Skatinti moteris siekti aukštų postų yra teigiamas dalykas, tačiau organizuoti papildomus mokymus vien moteriškos lyties atstovėms skamba keistai ir netgi diskriminuojančiai. Ir tai žeidžia!

Ar ministrė mano, kad moterys pareigūnės yra menkesnės, mažiau kompetentingos už vyrus pareigūnus, kad joms ir tik joms reikia mokymų?“ – sakė profesinės sąjungos atstovės.

Pastarosios pirmininkas Rimantas Liepa taip pat pabrėžė, kad minsitrė iki šiol nesuprato, jog vadovų atrankoje turi būti žiūrima ne į pretendento lytį, seksualinę orientaciją, rasę. Jo teigimu, nereikėtų nuvertinti moterų iki tokio lygio, kad net reikėtų „sukurti mechanizmą, kuris skatintų pareigūnių profesinį tobulėjimą“.

Statutinėse įstaigose moterys užima vos 4 procentus vadovaujančių pozicijų.