moterys

Talibanas suėmė ir sumušė dvi queer moteris. Joms gresia užmėtydami akmenimis

„Didelė tikimybė, kad jos bus kankinamos, kad atskleistų kitų LGBT asmenų vardus“, – sakė Afganistano LGBT+ tinklo „Roshaniya“ generalinis direktorius. LGBTQ+ aktyvistės Maeve Alcina Pieescu ir Maryam Ravish praėjusį mėnesį buvo sulaikytos Talibano, kai bandė pabėgti iš Afganistano.

„Renkuosi mokyti!“ vadovas: sulaukdavau replikų koks esu vyras, jei mokau mokykloje

Programos „Renkuosi mokyti!“ vadovas Artur Adam Markevič sako, kad geras mokytojas turi ne tik matyti, bandyti suprasti ir ugdyti vaikus, bet kartais pažvelgti ir į save. Jeigu reikia, pamiršti, ko yra išmokęs, kad pakeistų klaidingas savo nuostatas, ir mokytis suprasti pasaulį iš naujo. To labai dažnai prireikia, kalbant apie lyčių stereotipus.

Lyčių balanso dilema: moterys politikoje aktyvios, bet jų išrenkama nedaug

Nors Lietuvos politikoje moterys yra gana aktyvios, valdžioje jų nėra daug. Pavyzdžiui, Seime politikės nesudaro nė trečdalio narių, nors kandidatų sąrašuose jų buvo beveik 40 proc. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ekspertė Rūta Juodelytė sako, kad pagal lyčių balansą valdžioje atsiliekame nuo daugelio Europos šalių, o to priežastys yra susijusios su visuomenės nuostatomis. Dėl jų moterims, siekančioms vadovaujamų pareigų, tenka labiau įrodinėti savo vertę.

Kodėl galiu įsimylėti moterį, bet miegamajame noriu būti tik su vyru?

Visiškai neseniai dalyvavau viename pobūvyje. Jo metu viena mano pažįstama pasiteiravo kaip tai gali būti, kad ji jau kelis kartus buvo įsimylėjusi moteris, tačiau trauką jaučia tik vyrams. Tuomet pagalvojau, kad apie tai reikėtų parašyti ir GayLine.LT portale, nes tokių klausimų gali kiti ir kitiems.

Gražulio pasisakymas sukėlė pasipiktinimą Europoje. Teigė, kad moterys turi paklusti

Šią savaitė Strasbūre vykusios Europos Parlamento sesijos metu pasižymėjo Petras Gražulis. Diskusijoje skirtoje aptarti problemas moterų lygiateisiškumo srityje jis ėmėsi aiškinti kokia turi būti moters rolė šeimoje, kad ji būtų darni. P. Gražulio pasisakymas netrukus pradėjo plisti socialiniuose tinkluose įvairiose Europos šalyse.

Jolanta Bielskienė: vyrai vis dar aiškina ką moterų klausimu jos turi galvot ir sakyti

Šiandien, minint Tarptautinę moterų solidarumo dieną, Vilniaus gatvėmis žygiavo moteris palaikanti eisena. Susirinkusieji reikalavo nutraukti smurtą, ratifikuoti Stambulo konvenciją, netylėti ir kovoti su nelygybe. „Jau dešimt metų rengiam mitingus, eitynes ir atrodytų, kad situacija turėtų progresuoti su kiekvienais metais (...) ir niekas nesikeičia. Ir ne tik, kad niekas nesikeičia, bet situacija blogėja“, - susirinkusiems sakė KArtu Kairiųjų Aljanso pirmininkė Jolanta Bielskienė.

Lyčių lygybės ekspertė: Norėčiau, kad nenusisuktume, neužsikištume ausų

Lietuva rengiasi perkelti į ES direktyvą dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje. Direktyva laikoma istorine: ES šalys sutarė kriminalizuoti daugelį smurto internete formų – pornografiją be sutikimo, persekiojimą, grasinimą pasidalinti intymiais vaizdais ir kita. Direktyva taip pat stiprina ir pagalbą nukentėjusiems nuo seksualinio smurto – įpareigoja valstybes steigti išprievartavimo krizių centrus, užtikrinti visą parą veikiančių specializuotų pagalbos linijų ir prieglaudų veikimą. Moterų informacijos centro valdybos narė Jurgita Pečiūrienė tiki, kad direktyva bus svarbus postūmis į priekį ir Lietuvoje. Vis dėlto specialistė mano, kad jos nepakaks – būtina ratifikuoti ir Stambulo konvenciją.