diskriminacija

Lukas Svirplys surengė performansą. Atkreipė dėmesį į LGBTQ+ teisių padėtį

5 km per miestą pėstute atbulomis, apsirengus kalinio drabužius primenančią aprangą, su nacių naudotu homoseksualius asmenis koncentracijos stovyklose žymėti rožiniu trikampiu, Lukas Svirplys ėjo Vilniaus mieste. Taip homoseksualus menininkas norėjo atkreipti dėmesį į žmogaus teisių problemas Lietuvoje, kur LGBTQ+ žmonės neginami policijos, teisėsaugos, o politikai nesiima veiksmų padėtį keisti.

Gražulio pasisakymas sukėlė pasipiktinimą Europoje. Teigė, kad moterys turi paklusti

Šią savaitė Strasbūre vykusios Europos Parlamento sesijos metu pasižymėjo Petras Gražulis. Diskusijoje skirtoje aptarti problemas moterų lygiateisiškumo srityje jis ėmėsi aiškinti kokia turi būti moters rolė šeimoje, kad ji būtų darni. P. Gražulio pasisakymas netrukus pradėjo plisti socialiniuose tinkluose įvairiose Europos šalyse.

JAV kariuomenėje „trans karių medžioklė“. D. Trumpas nurodė juos pašalinti

Naujas Pentagono užsakymu atliktas tyrimas rodo, kad 2/3 karių nepritaria draudimui translyčiams asmenims tarnauti kariuomenėje. Nepaisant to, kad kai kurie žmonės pelnė puikius tarnybos įvertinimus ir buvo aukštinami pareigose – vadovaujantis naujuoju D. Trumpo įsaku, visi trans kariai turi būti atleisti.

Trumpo administracija norėjo uždrausti aktorės knygą. Ji tapo dar populiaresnė

Trumpo administracijos bandymai išimti iš mokyklų knygynų lentynų puikiai pasauliui pažįstamos Julianne Moore knygą vaikams davė visiškai priešingą rezultatą nei tikėtasi. Ji tapo itin populiaria ir knygą ketinama perleisti dar kartą. Respublikonams neįtiko knygos turinys, nes jame kalbama apie nepatogias temas.

Aktorė gavo naują pasą, kuriame ji pažymėta esanti vyras. Tai ją šokiravo

Socialiniame tinkle „TikTok“ aktorė Hunter Schafer pasidalino žinia apie gautą naują pasą. Nors prieš jį gaminant anketoje ji nurodė moters lytį, pase atsirado žymeklis „M“ (angl. „Male“ – „Vyras“ trumpinys), kuris reiškia vyriškąją. Ji teigia, kad susidūrusi su nauja politine realybe ir konkrečiomis jos pasekmėmis.

Kodėl LGBTQ+ teisės susijusios su demokratijos „sveikata“?

Demokratija yra grindžiama lygybės, laisvės ir žmogaus teisių apsauga. LGBTQ+ teisių padėtis šalyje dažnai atspindi demokratinės sistemos būklę. Kai LGBTQ+ asmenų teisės yra ginamos, visuomenė tampa įtraukesnė, skaidresnė ir atsparesnė autoritarinėms tendencijoms. Štai keli argumentai, kodėl LGBTQ+ teisės yra svarbi stiprios demokratijos dalis.

Milijonai žmonių per BBC išgirdo kokia yra tikroji LGBTQ+ padėtis Lietuvoje

Milijonus žiūrovų ir klausytojų sutraukianti BBC laida „Pasaulio klausimai“ neseniai lankėsi Lietuvoje. Čia galimybę užduoti klausimus ir išsakyti savo nuomonę turėjo ir į laidos filmavimą atvykę lietuviai. Diskusijų metu kalbėta ir apie LGBTQ+ žmonių patiriamą diskriminaciją šalyje, o Susisiekimo ministras pripažino, kad nemato galimybės įteisinti partnerystės šiame Seime.

Apdovanojimų metu trenerė prabilo apie dvigubus standartus futbole

Pirmadienį Kaune įvyko 2024 metų Lietuvos futbolo apdovanojimai, kuriuose pagerbtos ir geriausios futbolininkės bei trenerės. Išskirtine kalba atsiimdama prizą nominacijoje „Geriausia Lietuvos moterų trenerė“ pasižymėjo Kotryna Kulbytė.

Šokiruojantis LGBTQ+ žmonių skaičius slepia seksualinė orientaciją nuo bendradarbių

Naujausia apklausa rodo, kad milžiniškas skaičius žmonių vis dar slapstosi ir nedrįsta savo bendradarbiams prisipažinti apie savo priklausymą LGBTQ+ bendruomenei. Tai reiškia, kad jie meluoja ar išsisukinėja kai sulaukia klausimo apie savo pasimatymus ar mylimuosius, šeimą.