Santykiai per atstumą. Kas padeda sustiprinti ryšį?

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Santykiai per atstumą. Kas padeda sustiprinti ryšį?

Sek, 02/25/2024 - 21:00
Kategorija:
0 komentarų

Kai kurie žmonės netiki, kad įmanoma sukurti tvarius santykius per atstumą, kiti priešingai – ir ilgesnį laiką draugauja tokiu būdu. Mes nusprendėme pateikti keletą patarimų, kurie padėtų minėtuose santykiuose esantiems žmonėms.

Akivaizdu, kad ne visi turi prabangos būti šalia. Darbas, įsipareigojimai artimiesiems, net teisiniai aspektai ribojantys galimybes gyventi vienoje ar kitoje šalyje kartu lemia, kad dalis porų kuria tolimus santykius. Norint, kad jausmai neišblėstų, o ryšys išliktų stiprus – galima pasinaudoti šiais patarimais:

  • Atvirumas ir pasitikėjimas

Kaip ir bet kurių santykių pagrindas yra atvirumas ir pasitikėjimas. Tolimų santykių atveju tai dar svarbiau. Turite iš anksto informuoti vienas kitą ko tikitės, kaip įsivaizduojate buvimą kartu. Ar tai bus atviri santykiai, o gal priešingai. Kokių taisyklių laikysitės, kaip įsivaizduojate gyvenimą kartu ateityje – tai tik keli klausimai, kuriuos atsakius bus lengviau jums abiems.

Jei nuolatos galvosite, kad jis/ji/jie šiuo metu greičiausiai susitikinėja su kažkuo kitu, nes neatsiliepia į jūsų skambutį, ar kiekvieną nuotrauką su kažkuo nepažįstamu Facebooke vertinate kaip potencialią grėsmę – tokie santykiai netruks ilgai. Turite tikėti kito žodžiu ir kartu veiksmais įrodyti, kad tas pasitikėjimas jumis yra pagrįstas.

  • Reguliarūs pasimatymai

Labai svarbu sudaryti aiškų grafiką kada ir kur jūs susitiksite. Kuo dažniau tai vyks, tuo geriau. Bet net jei turite galimybę pasimatyti kas kelis mėnesius – iš karto turėtumėte numatyti datas. O tuomet abiem jums teks dėti visas įmanomas ir neįmanomas pastangas grafiko ir įsipareigojimų laikytis. Tai yra visko esmė – jei pradeda kaitalioti datas, tai rodo, kad nevertinate santykių rimtai.

  • Seksualumo ribos

Santykiai per atstumą nei vienam jų dalyvių neturėtų tapti kančia seksualinėje srityje. Turite kartu surasti būdus kaip patekinti savo poreikius. Nebūtinai tai turi būti atviri santykiai, tačiau svarbiausia – nesukurti aplinkos, kurioje jis/ji/jie jaustųsi užspausti į kampą ir nuolatos besiaukojantys. Tokie jausmai neprisideda prie jūsų tarpusavio ryšio stiprinimo.

Suraskite būdų žadinti vienas kito fantaziją net būnant nuotolyje. Galbūt tai bus kažkokia nuotrauka su užuomina, gal spontaniška žinutė, o gal buvimas kartu nuogiems nuotolinio vaizdo pokalbio metu – galimybių yra apstu ir kuo naudojamos priemonės įvairesnės, tuo įdomiau.

  • Veiklos kartu

Net jei gyvenate skirtingose laiko zonose – labai svarbu daryti tam tikrus dalykus kartu. Jūs mėgstate gaminti – kiekvienas atskirai išbandykite tą patį receptą. Vėliau galėsite pasidalinti kaip sekėsi. Arba peržiūrėkite tą patį filmą, serialo seriją – ir kitą dieną aptarkite. Pasirinkite tą pačią knygą ir sutarkite, kad skaitote iki tam tikro puslapio. Taigi, net būnant toli galima daryti tuos pačius veiksmus. Apie juos kalbant vėliau mezgasi bendrumo jausmas.

  • Dalinkitės jausmais

Svarbu kalbėti ne tik apie darbus ir problemas būnant poroje. Jausmai ne ką mažiau svarbūs. Jaučiatės liūdnas, laimingas, nusiminęs – pasidalinkite tuo. Greičiausiai jis/ji/jie jau jautė kažką panašaus ir tai taps jūsų santykius stiprinančiu faktoriumi.

 

Na ir pabaigai – jei jums nepavyko, nesiskirkite per atstumą. Tai be galo žeidžiantis dalykas. Jei jūs kažką jautėte jam/jai/jiems – kiekvienas žmogus nusipelno išgirsti naujienas asmeniškai. Taip reikėtų elgtis ir susipykus. Labai sunku viską sudėlioti į vietas per atstumą. Tikrai verta tiesiog pasiimti kelias dienas atostogų ir nuvykti pas jį/ją/juos išspręsti sudėtingas situacijas kartu.