Keturi kandidatai į prezidentus išreiškė palaikymą šeimų įvairovei

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Keturi kandidatai į prezidentus išreiškė palaikymą šeimų įvairovei

Ant, 04/16/2024 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Ingrida Šimonytė, Dainius Žalimas, Giedrimas Jeglinskas ir Remigijus Žemaitaitis mano, kad šeimą gali sudaryti įvairūs žmonės, taip pat ir LGBTQ+ bendruomenės atstovai. Ne vienas jų pabrėžė, kad Lietuva turi įteisinti tos pačios lyties asmenų santykius.

„Yra įvairių šeimų ir visos tos šeimos turi turėti ir teises, ir atsakomybes, kad išaugintume dorus piliečius. Dėl Partnerystės įstatymo tikrai mes vėluojame“, – LRT teigė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamas kandidatas į prezidentus Giedrimas Jeglinskas.

Jam antrina ir prieštaringais pasisakymais garsėjantis Remigijus Žemaitaitis. Jo teigimu, visi žmonės gyvenantys kartu yra šeima. „Tai gali būti ir tos pačios lyties asmenų santykiai. (...) Jie yra šeima, nes jie kuria šeimą. Partnerystės įstatymas turi būti“, - sako jis.

R. Žemaitaitis užsimena, kad civilinės sąjungos įstatymo priėmimas stringa, nes akcentuojamos tos pačios lyties poros, nors iš tiesų jis svarbus ir heteroseksualioms šeimoms. „Per daug Lietuva akcentuoja tos pačios lyties asmenų santykių įteisinimą, nes tas įstatymas apims ir skirtingų lyčių santykių įteisinimą“, - įsitikinęs politikas.

Kartu gyvenančių žmonių teisę patiems spręsti akcentuoja ir konservatorių partijos keliama Ingrida Šimonytė. Ji teigia, kad valstybės pareiga yra pasirūpinti LGBTQ+ šeimų apsauga.

„Žmonėms šeima yra tai, ką jie patys laiko šeima. Galimybė spręsti jau tuos praktinius klausimus, kurie žmonėms kyla kartu gyvenant: turto klausimus, lankymo ligoninėje klausimus ir įvairius kitus, – čia yra mūsų savigarbos reikalas užtikrinti tokių žmonių orų gyvenimą“, – LRT teigė ji.

Tikriausiai nieko nenustebins ir Laisvės partijos keliamo kandidato į prezidentus Dainiaus Žalimo komentaru. Atsakydamas jis iš karto akcentavo Konstitucinio Teismo sprendimą, kuris apibrėžė šeimos sąvoką. GayLine.LT jau rašė, kad net keturi pretendentai užimti šalies vadovo postą šį sprendimą neigia - taigi negerbia ir Lietuvos Konstitucijos.

„2019 m. sausio 11 d. Konstitucinis Teismas labai aiškiai pasakė, kad, pagal Konstituciją, šeima laikoma ir kartu gyvenančių tos pačios lyties asmenų pora. Mes esame neišsprendę šitų klausimų, pvz., partnerystė, Stambulo konvencija, mes šiaip iš dalies viena koja vis dar esam Rytų arba rusų pasaulio erdvėje“, – įsitikinęs Dainius Žalimas.