Latvijoje gėjų pora tapo pirmąją, kurios partnerystę oficialiai pripažįsta valstybė

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Latvijoje gėjų pora tapo pirmąją, kurios partnerystę oficialiai pripažįsta valstybė

Pir, 07/01/2024 - 21:01
Kategorija:
0 komentarų

Maksims Ringo ir Janis Locs tapo pirmąją tos pačios lyties pora, kuri sudarė sąjungą pas notarą iš kart po vidurnakčio kai įsigalioja tokias partnerystes leidžiantys įstatymai.

Vėliau Rygos istoriniame centre pora sumainė sidabrinius žiedus, kuriuos ketina pakeisti į auksinius tik tokiu atveju – jei valstybė ateityje įteisins ir tos pačios lyties asmenų santuokas. „Esame kartu penkerius su puse metų...“, – sakė Maksims.

"Meilė laimi visada", - paskelbęs nuotrauką po partnerystės sudarymo socialiniame tinkle Instagram rašė Janis.

Nuo šiandien Latvijoje partnerystę gali sudaryti du pilnamečiai asmenys, asmeniškai atvykę pas notarą ir patvirtinantys, kad juos sieja artimi asmeniniai santykiai, bendras namų ūkis, ketinimas rūpintis ir išlaikyti vienas kitą. Partnerystę negali sudaryti giminaičiai, ji skiriasi ir nuo santuokų. 2005 metais parlamento nariai pakeitė šalies Konstituciją ir santuoką apibrėžė kaip sąjungą tarp vyro bei moters.

Latvijos parlamentas pernai lapkritį nutarė pakeisti civilinių sąjungų ir eilę kitų susijusių įstatymų. Tai leido tokios sąjungos partneriams turėti teisę lankyti vienas kitą ligoninėje, taip pat gauti tam tikras mokesčių ir socialinio draudimo išmokas. Tačiau partnerystę sudariusieji negali įvaikinti vaikų ir toliau neišspręsti paveldėjimo klausimai.

Tik penkios ES šalys iki šiol niekai nereglamentuojamos tos pačios lyties asmenų sąjungos: Bulgarijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Rumunijoje ir Slovakijoje.