Kaip lytinis aktas veikia vyrų širdį: kas lengviau – bėgimo takelis ar seksas?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Kaip lytinis aktas veikia vyrų širdį: kas lengviau – bėgimo takelis ar seksas?

Pir, 02/28/2022 - 08:20
Kategorija:
0 komentarų

Daugelis  vyrų neretai susimąsto, ar seksualinė veikla per daug nenuvargina širdies. Nors šis klausimas gali kelti šypseną, tačiau iš tikrųjų yra gana svarbus, juolab kad šia tema jau atliktas ne vienas mokslinis tyrimas, rašo health.harvard.edu.

Norėdami įvertinti seksualinės veiklos poveikį širdžiai ir kraujagyslėms, mokslininkai stebėjo savanorius ant bėgimo takelio laboratorijoje ir privačios seksualinės veiklos metu namuose. Tyrime dalyvavo 13 moterų ir 19 vyrų, kurių vidutinis amžius – 55 metai. Iš vyrų beveik 70 proc. sirgo kokia nors širdies ir kraujagyslių liga, 53 proc. vartojo beta blokatorius. Nepaisant savo širdies sveikatos istorijos, vyrai informavo, kad treniruojasi maždaug keturis kartus per savaitę, o seksualinis aktyvumas – vidutiniškai šeši kartai per mėnesį.

Tyrėjai stebėjo širdies ritmą ir kraujospūdį vyrams atliekant standartinius bėgimo takelio pratimų testus ir „įprastą“ seksualinę veiklą su savo partnere namuose.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad bėgimo takelis daugeliui tyrimo dalyvių pasirodė sunkesnis. Intensyvumo skalėje nuo 1 iki 5, kai 5 yra didžiausias, vyrai bėgimo takelio pratimus įvertino 4,6, o seksą – 2,7. Moterims seksas buvo dar mažiau varginantis širdies susitraukimų dažnio, kraujospūdžio ir fizinio krūvio intensyvumo požiūriu.

Beje, seksas sudegina apie penkias kalorijas per minutę – tai keturiomis daugiau, nei vyras sunaudoja žiūrėdamas televizorių, ir panašiai, kaip vaikštant po golfo aikštyną.

Mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad mažiau nei vienas iš 100 širdies priepuolių yra susijęs su seksualine veikla, o mirtinų aritmijų dažnis yra vienas iš 200. Kitaip tariant, sveikam 50 metų amžiaus vyrui rizika patirti širdies priepuolį yra maždaug vienas atvejis iš milijono; seksas padvigubina riziką, bet vis tiek tai yra tik 2 atvejai iš milijono.

Daugiau 15min.