Kiek trunka lesbietiškas seksas? Į klausimą atsakė ekspertės
Apie lesbietišką seksą neretai sklando legendos – esą jis tęsiasi valandomis, reikalauja ne tik kelių pertraukėlių užkandžiams, bet ir rimto pasiruošimo. Tačiau ar tikrai taip yra? Ar egzistuoja „tinkamas“ laikas, kiek tai turėtų trukti tarp moterų? O gal iš tiesų nėra jokio universalaus standarto?
Į šiuos klausimus atsakė sekso ekspertės dr. Carol Queen, „Good Vibes“ seksologė bei knygos „The Sex & Pleasure Book“ bendraautorė, ir Sofie Roos – biseksuali seksologė, santykių terapeutė bei žurnalo „Passionerad“ autorė. Interviu su moterimis skelbia Out.com.
Diskusijų forumuose ir socialiniuose tinkluose dažnai pasigirsta klausimų, kodėl lesbietiškas seksas trunka ilgiau, o kartais teigiama, kad net sunku suprasti, kada jis „baigiasi“. Ir iš tiesų, moksliniai tyrimai patvirtina, kad lesbietės paprastai mylisi rečiau, bet jų seksualiniai susitikimai būna ilgesni nei heteroseksualių porų. Be to, moterys, besimylinčios su moterimis, dažniau yra patenkintos seksu.
Pasak S. Roos, tam yra kelios priežastys. Ji teigia, kad moterys paprastai ilgiau užtrunka, kol susijaudina. Be to, priešingai nei vyrams, po orgazmo, joms nereikia pauzės, kad galėtų vėl užsiimti intymiais santykiais. „Seksas tarp moterų dažnai neturi aiškios „pabaigos“ – tai gali būti įvairių malonumo bangų tęstinumas“, - teigia ekspertė. - „Būtent šis „plūduriuojantis“ intymumo pobūdis sukuria įspūdį, kad lesbietiškas seksas trunka ilgiau“.
Dr. C. Queen pabrėžia – jokių universalių taisyklių nėra: „Vienintelė esminė taisyklė – seksas turi vykti abipusiu sutikimu. Visa kita priklauso nuo jūsų poreikių ir troškimų.“
S. Roos teigia, kad idealus laikas intymumui yra tarp 25 ir 60 minučių. Tokios trukmės seksas leidžia atsipalaiduoti, užmegzti emocinį ryšį, patirti orgazmą ir net skirti laiko švelniems poilsio bei artumo ritualams po jo. „Tačiau neverta įsikibti į minutes. Jei abu partneriai patenkinti – nesvarbu, ar intymumas truko penkias, ar penkiasdešimt minučių. Svarbiausia yra abipusis malonumas“, – sako ekspertė.
Jei seksas atrodo per ilgas ir pradeda varginti, ekspertės pataria – svarbiausia bendravimas. Galima mandagiai pasakyti: „Brangioji, jaučiuosi pavargusi po šio nuostabaus malonumo. Gal padarome pertrauką ir pratęsiame vėliau?“.
Tuo tarpu jei atrodo, kad intymumo norėtųsi daugiau – taip pat verta pasikalbėti. „Jei norisi daugiau glamonių, lėtesnio tempo ar kitokios stimuliacijos – pasakykite. Partnerė negali atspėti, kas jums suteikia daugiausia malonumo“, – pabrėžia dr. C. Queen.
Taigi, lesbietiškam seksui nėra vienos teisingos trukmės. Kartais tai bus trumpas, bet intensyvus intymumas, kitąkart – ilgas ir lėtas malonumo maratonas. Kaip sako ekspertės: „Idealus laikas – tas, kuris tuo metu suteikia laimę jums abiem.“
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti
