Partnerystės įstatymas juda į priekį. Lieka Seimo darbotvarkėje

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Partnerystės įstatymas juda į priekį. Lieka Seimo darbotvarkėje

Ant, 03/22/2022 - 16:58
Kategorija:
0 komentarų

Seimas šiandien balsavo dėl A. Širinskienės užregistruoto pasiūlymo išbraukti partnerystės įstatymą iš Seimo pavasario darbų programos. 48 Seimo nariams balsavus už pasiūlymą, 62 prieš ir  3 susilaikius - jis buvo atmestas.

A. Širinskienė pristatydama savo pasiūlymą sakė, kad svarbu išsaugoti tą vienybę, kuri šiandien tauta rodo Rusijos karo akivaizdoje: „Tikrai siūlyčiau nusistatyti prioritetus ir pavasario sesijoje nesvarstyti Partnerystės įstatymo projekto taip išsaugant žmonių vienybę, kurią jie dabar demonstruoja nacionalinio saugumo klausimais. Manau, kad tokius dalykus tikrai galėsime diskutuoti tuomet, kai pasibaigs valstybės iššūkiais, su kuriais ji susiduria“.  Tam pritarė ir Petras Gražulis. Jis klausė ar iškrypimai yra svarbiau už valstybės reikalus.

Prieš pasisakė Artūras Žukauskas. Jis pabrėžė, kad šiandien kariauja skirtingos ideologijos. Vienoje pusėje yra demokratinės vertybės, o kitoje pusėje - totalitarinis rėžimas. „Iš tiesų šiandien vyksta karas, tai yra civilizacijų karas, iš vienos pusės kovoja Ukrainos tauta, už demokratinį pasirinkimą, už liberalias vertybes, kurios grindžiamos žmogaus teisėmis, o iš kitos pusės kovoja totalitarinis režimas“, – sakė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto vadovas A. Žukauskas.

Seimo pirmininkė teigė, kad būtent pasiūlymai išbraukti šį projektą ir yra visuomenės skaldymas: „Siūlau diskutuoti tada, kai ateis laikas diskusijoms, o ne skaldyti visuomenę, ką darote šiandieną“.

Seimo narė Ligita Girskienė kreipėsi į Seimą prašydama užtikrinti rimtį ir nenaudoti atributikos Seimo salėje, turėdama omenyje Seimo salės balkone stovinčius žmones. „Norėčiau paprašyti tiek sekretoriato, tiek asmenų, kurie prižiūri tvarką, laikytis Seimo rūmų vidaus taisyklių ir užtikrinti visiems lygias teises“, – teigė "valstietė".

Pasiūlymą išbraukti klausimą iš darbotvarkės vieningai palaikė opozicinės valstiečių, Darbo partijos ir Lietuvos regionų frakcijos. A. Širinskienės siūlymą palaikė 18 "valstiečių", 11 Seimo narių iš demokratų "Vardan Lietuvos", 9 - Lietuvos regionų frakcijos nariai, 7 - Darbo partijos ir 3 Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijų nariai.

Prieš pasiūlymą balsavo 33 konservatoriai, 10 Laisvės frakcijos, 8 Liberalų sąjūdžio nariai bei 5 socialdemokratai ir 5 demokratų frakcijos "Vardan Lietuvos" nariai. Trys susilaikiusieji buvo konsevatoriai Antanas Matulas, Irena Haase ir Jonas Gudauskas. Balsavimo rezultatus galima rasti ČIA.

Seimas dar balsuos dėl visos pavasario sesijos darbotvarkės.