kraštutiniai dešinieji

Pergalė – Italijos kraštutinė dešiniųjų partija gėjų porai privalės atlyginti žalą

Italijos kraštutinių dešiniųjų pažiūrų valdančioji partija buvo įpareigota atlyginti žalą tos pačios lyties porai. Partija, be poros sutikimo, panaudojo reklaminei kampanijai prieš surogatinę motinystę nuotrauką, kurioje vyrai džiaugėsi ką tik gimusiu vaiku.

Berlyno eitynėse milžiniška minia, spalvų gausa ir reikalavimai stabdyti neapykantą (foto, video)

LGBTQ+ ir šią bendruomenę remiančių žmonių minia vakar užtvindė Berlyno gatves. 45-ose eitynėse dalyvavo 75 važiuojančios platformos, o procesija nusitęsė 7,4 kilometro.

50 tūkstančių žmonių žygiavo eitynėse Florencijoje. Neišvengta incidentų (foto)

Milžiniška minia susirinko Florencijoje išreikšti paramą LGBTQ+ bendruomenei. Tai tapo ypač svarbu šalį valdant kraštutinių dešinių pažiūrų politikams. Įtampa visuomenėje buvo akivaizdi ir eitynių metu.

Šokiruojanti žinia. Ispanijoje politikai imasi vaivorykštės vėliavos draudimo

Ispanija iki šiol pirmavo lygiateisiškumo užtikrinimo srityje. Tačiau po pastarųjų rinkimų, nemažai mandatų iškovojus kraštutinei dešiniųjų partijai „Vox“, panašu padėtis gali pradėti keistis. Šiai partijai sudarius koaliciją su konservatoriais Náquera mieste susitarta, kad bus draudžiama ant viešų pastatų kelti LGBTQ+ bendruomenę palaikančias vėliavas.

Europos Parlamente siūlymai šeimą vadinti tik dauginimosi tikslais sudarytas sąjungas

Kraštutinės dešinės partijos „Graikų sprendimas“ Europos Parlamento narys Emmanouil Fragkos pakvietė kolegas pasirašyti po rezoliucijos tekstu, kurioje teigiama, jog šeimą sudaro tik vyras ir moteris turėdami dauginimosi tikslą.

Diskusijose dėl Stambulo konvencijos - kraštutiniai dešinieji smurto šaltinį nurodė migrantus ir islamą

Vakar pavakarę Europos Parlamento plenarinėje sesijoje buvo surengta diskusija dėl Stambulo konvencijos ratifikavimo. Joje progresyvios demokratinės frakcijos atkreipė dėmesį į šios konvencijos svarbą, o kraštutinės dešinės atstovai pareiškė - kad Europos moteris puola migrantai ir išpažįstantys islamą.

Vengrijos prezidentė vetavo LGBTQ+ tėvus nukreiptą įstatymą

Visų nuostabai Vengrijos prezidentė Katalin Novak vetavo įstatymą, kuris šalį būtų sugrąžinęs į sovietinius metus. Šis teisės aktas „didina žmonių nepasitikėjimą vieni kitais prieštarauja ES teisės normoms“, laiške parlamentui teigė prezidentė.