homoseksualumas

Kas yra nimfomanija ir ar ji pasireiškia LGBTQ+ žmonėms?

Nimfomanija – tai terminas, dažnai apibūdinantis intensyvų, nekontroliuojamą seksualinį potraukį, kuris gali turėti įtakos žmogaus psichologinei ir socialinei gerovei. Aptarkime detaliau kas yra nimfomanija, kaip ji gali pasireikšti ir kodėl svarbu suprasti jos poveikį įvairioms visuomenės grupėms.

9 patarimai ką pasakyti žmogui, kuriam sunku susitaikyti su homoseksualumu?

Susitaikymas su homoseksualumu gali būti sudėtingas procesas tiek pačiam žmogui, tiek jo artimiesiems. Nesvarbu, ar tai susiję su asmeninėmis vidinėmis kovomis, ar socialiniais stereotipais, šis kelias reikalauja kantrybės, palaikymo ir supratimo. Jei pažįstate žmogų, kuris sunkiai priima savo seksualinę orientaciją ar bando ją suvokti, žodžiai gali tapti labai svarbia pagalbos priemone. Štai keli patarimai, ką galite pasakyti tokioje situacijoje.

Vatikanas pakeitė taisykles. Gėjai galės tapti kunigais

Susijęs straipsnis - Atranka į kunigus šokiruoja. Užtrenkia duris remiantiems LGBTQ+

Iki šiol Katalikų bažnyčia skelbė, kad su gėjais studentais turi būti elgiamasi oriai ir pagarbiai. Vis dėlto, buvo rašoma, kad homoseksualumas yra „iš esmės netvarkingas gyvenimas“ ir kad vyrai, kurie „praktikuoja homoseksualumą, turi giliai įsišaknijusių homoseksualių tendencijų ar palaiko vadinamąją „gėjų kultūrą“, negali būti įšventinti į kunigus.

Skandalas. Bus leidžiama teigti, kad gėjai serga „psichikos liga“

„Facebook“, „Instagram“, „WhatsApp“ ir „Threads“ valdanti įmonė „Meta“ atsisako faktų tikrinimo ir nebesiims taikyti tam tikrų ribojimų kalbant apie migraciją, lytinę tapatybę ar lytį. Tai reiškia, kad bus galima laisviau skleisti tikrovės neatitinkančią informaciją. Pavyzdžiui Jungtinėse Amerikos Valstijose bus leidžiama sakyti, kad homoseksualumas ar translytiškumas yra liga. GayLine.LT redakcija patikrino ar tai galios Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse.

5 juokingiausi mitai apie homoseksualumo kilmę

Homoseksualumas yra natūrali seksualinė orientacija, tačiau istorijos eigoje žmonės kūrė įvairiausius mitus apie tai, iš kur jis atsiranda. Šie gandai kartais yra tokie absurdiški, kad tampa juokingais pasakojimais, iliustruojančiais žmonių vaizduotės galias ir informacijos trūkumą. GayLine.LT redakcija nusprendė apžvelgti penkis keisčiausius mitus apie homoseksualumo kilmę, kurie privers nusišypsoti.

Mokslininkai atskleidė kiek partnerių turi heteroseksualūs ir homoseksualūs vyrai

Seksualinių partnerių skaičius yra viena iš temų, kuri dažnai aptariama kalbant apie skirtingų seksualinių orientacijų žmonių intymų gyvenimą. Dažnai šie pokalbiai apipinti stereotipais ar prielaidomis, kurios ne visada remiasi faktais. Štai kodėl mokslininkai taip pat ėmėsi tyrinėti šią sritį. Šiame straipsnyje apžvelgsime keleto tyrimų rezultatus.

Tiesa ar melas – homoseksualios poros labiau patenkintos intymiais santykiais?

Diskusijos apie intymių santykių kokybę skirtingose porose – tiek heteroseksualiose, tiek homoseksualiose – kelia didelį visuomenės susidomėjimą. Tačiau ar tiesa, kad homoseksualūs žmonės dažniau yra patenkinti savo intymiu gyvenimu? Šis klausimas jau ne vieną dešimtmetį domina ir mokslininkus, kurie atliko įvairius tyrimus siekdami išsiaiškinti, kas iš tikrųjų daro įtaką pasitenkinimu santykiais.

Istoriniai ženklai padėję gėjams atpažinti homoseksualius vyrus

Istorijos tėkmėje homoseksualumas dažnai buvo slepiamas dėl visuomenės normų, religinių įsitikinimų ir teisinio persekiojimo. Tačiau net ir tokiomis sudėtingomis aplinkybėmis homoseksualūs vyrai visada ieškojo būdų atpažinti vieni kitus, kad galėtų užmegzti ryšius, bendrauti ir jaustis saugiai. GayLine.LT aptaria ženklus, kurie padėjo tai daryti.

„Nepadoru“ vs „Įprasta“ – kodėl homoseksualios glamonės vertinamos taip skirtingai?

Visuomenės požiūris į intymumą viešumoje yra kupinas dvigubų standartų. Homoseksualios poros, demonstruojančios meilės ženklus – pavyzdžiui, laikymąsi už rankų, apsikabinimus ar bučinius – vis dar neretai susiduria su visuomenės neigiamomis reakcijomis, kurios dažnai skamba kaip „nepadoru“, „netinkama“ arba „provokuojama“. Tuo tarpu heteroseksualios poros, atlikdamos tuos pačius veiksmus, dažnai laikomos visiškai „įprastomis“. Iš kur kyla šis skirtumas, ir kodėl homoseksuali intymumo išraiška vis dar vertinama taip skirtingai?