teisingumas

Europos Žmogaus Teisių Teismas: Lenkija pažeidė konvenciją nepripažindama tos pačios lyties porų

Pergalė. Vakar Europos Žmogaus Teisių Teismas priėmė sprendimą byloje Przybyszewska ir kt. prieš Lenkiją. Teismas konstatavo, kad šalis pažeidė Europos žmogaus teisių konvencijos 8 straipsnį (teisė į privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą) nepripažindama tos pačios lyties porų.

Į prezidentus keliamas D. Žalimas: visi vienodai turi teisę į tą pačią šeimyninę laimę

Laisvės partijos kandidatas į prezidentus LRT „Dienos temoje“ išreiškė paramą visoms šeimoms, nepriklausomai kas jas sudaro, taigi ir LGBTQ+ žmonės. Jis sukritikavo Gitaną Nausėdą, kuris savo veikloje neretai pamina Konstituciją, o pasitarti šeimos klausimais kviečiasi bažnyčios atstovus.

Jonas Valaitis kreipėsi į ministres: kiekvienas nusipelnome jaustis saugūs

Vakar Jonas Valaitis atviru laišku kreipėsi į Vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę ir Teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską atkreipdamas dėmesį į paviršutinę teisėsaugos institucijų reakciją nusikaltimų prieš LGBTQ+ bendruomenę atžvilgiu.

20-metis prisipažįsta kaltu dėl homofobinio išpuolio prieš Naujosios Zelandijos „Didžiąją gėjų rožinę“ bažnyčią

20-metis vyras prisipažino kaltas dėl antisemitinio ir homofobinio išpuolio prieš garsiąją Naujosios Zelandijos queer „Rožinę“ bažnyčią, praneša Starobserver.

Oficialu: menininkei už vaginos piešinius gresia 3,5 kalėjimo (video)

Procesas prieš Juliją Cvetkovą, menininkę ir aktyvistę iš Komsomolsko prie Amūro, esančio Rusijos Tolimuosiuose Rytuose, artėja prie pabaigos. Birželio 14 d. prokuratūra paprašė trejų su puse metų kalėjimo pagal absurdiškus kaltinimus - „pornografijos kūrimą ir platinimą“. O iš tiesų menininkė tik pasidalino savo menu - vaginos piešiniais. Liepos 12 d. teismas paskelbs galutinį nuosprendį.

Norvegija atsiprašė gėjų, praėjus beveik 50 metų po homoseksualumo dekriminalizavimo

1902 – 1950 metais šioje šalyje už lytinius santykius su tos pačios lyties asmenimis buvo nuteista 119 vyrų, skelbia BNS. Baudžiamojo kodekso straipsnis, pagal kurį buvo taikomos represijos, buvo panaikintas 1972 metų balandžio 21 dieną.

Už lytinius santykius tarp vyrų buvo numatyta įkalinimo bausmė, o jų kriminalizavimas prisidėjo prie homoseksualų stigmatizavimo kitose visuomenės dalyse.

Protestas prie Šiaurės Makedonijos prokuratūros. LGBT bendruomenė daugiau 9 metus laukia teisingumo

„Kaip mes jaučiamės? Tikriausiai įsiutęs, nusivylęs, nežinau, po kiek metų“, – Radiomof sakė koalicijos Margini aktyvistas Slavcho Dimitrov, pirmadienį protestavęs prie Skopjė, Šiaurės Makedonijos sostinės, prokuratūros.