Į prezidentus keliamas D. Žalimas: visi vienodai turi teisę į tą pačią šeimyninę laimę

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Į prezidentus keliamas D. Žalimas: visi vienodai turi teisę į tą pačią šeimyninę laimę

Ant, 11/14/2023 - 23:22
Kategorija:
0 komentarų

Laisvės partijos kandidatas į prezidentus LRT „Dienos temoje“ išreiškė paramą visoms šeimoms, nepriklausomai kas jas sudaro, taigi ir LGBTQ+ žmonės. Jis sukritikavo Gitaną Nausėdą, kuris savo veikloje neretai pamina Konstituciją, o pasitarti šeimos klausimais kviečiasi bažnyčios atstovus.

„Manau, jog prezidentas privalo būti lyderis, jeigu norime, kad mūsų valstybė būtų tikrai šiuolaikiška, europietiška, įgyvendintų tai, kas įtvirtinta Konstitucijoje, būtų teisinga visiems“, - būtinybę užtikrinti lygiateisiškumą akcentavo buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas.

Paklausus ar jo pažiūros nesutrukdys telkti žmones, Dainius Žalimas priminė pamatinius dalykus, kurie turėtų būti bendri visiems.

„Kas iš esmės gali prieštarauti tam, kad nereikia smurto šeimoje, nereikia smurto prieš moteris, kad visi vienodai turi teisę į tą pačią šeimyninę laimę? Turiu omenyje pagarbą visoms šeimoms, kad ir kas jas kurtų. Iš esmės manau, kad tai yra vardiklis, dėl kurio tikrai galima susitarti. Kaimyninių šalių pavyzdžiai rodo, kad nebūkime tokie atsilikę. Dėl prezidento lyderystės, jeigu ji šiandien būtų, žmogaus teisių srityje, manau, tikrai daugelis klausimų visai kitaip atrodytų“, - sakė Dainius Žalimas.

GayLine.LT primena, kad Estija jau yra įteisinusi tos pačios asmenų santuokas, Latvijos parlamentas taip pat priėmė sprendimą įvesti partnerystės institutą. Tuo metu Lietuvoje, trūkstant lyderystės iš prezidento ir net rodant signalus, kad tokiam sprendimui jis nepritars, vis dar trypčiojama vietoje.

Dainius Žalimas taip pat užsiminė apie Gitano Nausėdos išskirtinį dėmesį Lietuvos bažnyčios hierarchams.  

„Primenu, remiantis Konstitucija, Lietuva yra pasaulietinė valstybė, jokia Bažnyčia negali kištis į pasaulietinių reikalų tvarkymą, beje, tai irgi yra vienas iš Konstitucijos principų, – žmogaus tikėjimu negalima pateisinti Konstitucijos nevykdymo.

Kai girdžiu kažkokias alternatyvias konstitucines sampratas ir kad prezidentas jomis remiasi, o ne Konstitucinio Teismo nutarimais, iš tiesų ir kyla noras ateiti ir padaryti taip, kaip turi būti šioje šalyje, kad visi gyventų pagal Konstituciją ir visiems valstybė būtų teisinga“, - LRT laidoje teigė D. Žalimas, turėdamas omenyje nuolatinius dabartinio prezidento viražus neigiant Konstitucinio teismo išaiškinimą, jog šeimą gali sudaryti ne tik moteris ir vyras.