Zita Šličytė

Lietuvos advokatų taryba nemokamai imasi ginti galimai LGBTQ+ diskriminavusią Zitą Šličytę

Tuo sunku patikėti, bet dar net nesibaigus ikiteisminiam tyrimui dėl Zitos Šličytės kalbos Kovo 11-osios minėjimo Seime metu, Lietuvos advokatų taryba pareiškė nemokamai ginsianti buvusią Aukščiausiosios Tarybos deputatę.

Policija aiškinsis, ar nebuvo diskriminavimo ir kurstymo Z. Šličytės kalboje

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 169 str. (diskriminavimas dėl tautybės, rasės, lyties, kilmės, religijos ar kitos grupinės priklausomybės) ir 170 str. 2 d. (kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę) numatytų nusikalstamų veikų požymius.

LRT policijos atstovė sakė, kad atliekamas ikiteisminis tyrimas, kuriame bus atliktas vaizdo įrašo lingvistinis tyrimas.

Šeimų sąjūdis renka parašus kviečiant atimti signataro rentas iš R. Juknevičienės ir N. Oželytės

„Signataro vardas įpareigoja ir aš nenoriu, kad jis būtų tapatinamas su neapykanta, homofobija, skaldymu. Manau, kad dėl šio išpuolio per ypatingą Lietuvai ir visai Europai dieną atsakomybė tenka klubo vadovybei“, – savo pareiškime Signatarų klubo vadovei Birutei Valionytei teigia R. Juknevičienė.

Signatarų Klubo prezidentė stojo ginti Z. Šličytę. Nesupranta skirties tarp nuomonės ir įžeidimo

„Tai yra kalbėtojo nuomonė. Šiandien yra Kovo 11-oji, yra laisvės diena, o Kovo 11-oji būtent nuėmė cenzūrą. Tai būkite malonūs ir išklausykite kalbėtojo. Gal būt aš manau kitaip, gal būt man šioje kalboje yra nepriimtinų žodžių, gal būtų galima santūriau, ne tiek plačiai pasakyti, bet tokia yra nusipelniusio žmogaus, teisininkės, AT deputatės Zitos Šličytės nuomonė ir aš ją gerbiu“, – ELTA sakė B. Valionytė.

Po Z. Šličytės kalbos Seime - šokas, pasipiktinimas ir subtili JAV ambasadoriaus žinia

„Tokia ciniška ir įžūli Lietuvos homoseksualizacija jau turi ir be abejo turės ateityje neigiamas pasekmes visuomenės vienybei bei sutarimui“, – iš Seimo tribūnos rėžę Z. Šličytė. Į jos žodžius netrukus suragavo būrys žmonių. GayLine.LT apžvelgia reakcijas.

Kovo 11-osios minėjime – Aukščiausiosios Tarybos deputatės akibrokštas dėl LGBT: šokiruoti kalbos Seimo salę paliko politikai ir svečiai

Aukščiausiosios Tarybos deputatės Zitos Šličytės kalba per Kovo 11-osios minėjimą Seime, kurioje ji akcentavo, kad visuomenei bandoma įteikti, kad LGBT eitynės Kaune yra grožio paradas, o Šeimų maršas yra tamsuolių sambūris, supykdė dalį svečių, praneša LRT. Dalis Seimo narių, ministrų, ambasadorių nutarė palikti Kovo 11-osios salę.