Po Z. Šličytės kalbos Seime - šokas, pasipiktinimas ir subtili JAV ambasadoriaus žinia

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Po Z. Šličytės kalbos Seime - šokas, pasipiktinimas ir subtili JAV ambasadoriaus žinia

Pen, 03/11/2022 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

„Tokia ciniška ir įžūli Lietuvos homoseksualizacija jau turi ir be abejo turės ateityje neigiamas pasekmes visuomenės vienybei bei sutarimui“, – iš Seimo tribūnos rėžę Z. Šličytė. Į jos žodžius netrukus suragavo būrys žmonių. GayLine.LT apžvelgia reakcijas.

Jungtinių Valstijų ambasadorius iškart po šios kalbos šalia Seimo paskelbė trumpą video, kuriame aiškiai ir nedviprasmiškai sako, jog palaiko lygybę ir žmogaus teises.

„Jungtinės Valstijos yra jūsų sąjungininkas remiant demokratiją, žmogaus teises, lygybę, orumą visiems“, - sakė Robert S. Gilchris.

„Aš šoke. Kovo 11 iškilmės kai kam pasirodė proga apipilti visus lietuvius Kremliaus propaganda. Eilinė proga užsipulti taikius Lietuvos LGBTQ+ žmones. Žmones, kurie (lygiai kaip ir heteroseksualūs), kasdien kovoja vardan mūsų visų šalies gerovės, kuria, stato, šviečia, stiprina ir garsina mūsų visų Lietuvą. Žmones, kurie Lietuvoje vis dar nelaikomi lygiaverčiais ir lygiateisiais piliečiais, nesulaukia net vargano partnerystės įstatymo“, - rašo Elžbieta Latėnaitė. - „LGBTQ+ yra dabar testas mūsų šaliai: ar mes Europa, ar mes Rusija? Ar mes įvairovė, ar jos baimė?“.

Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininkas Artūras Rudomanskis sako, kad jam buvo apmaudu klausytis Z. Šličytės kalbos. „Kaip visgi gaila, kad per daugiau nei 30 nepriklausomybės metų suvokimo apie žmogaus seksualumą, demokratinius instrumentus ir pagarbą žmogui bei sugebėjimą rasti laiką ir vietą, kaip ir ką kalbėti ir daryti ji ir neįgijo. Vargu, ar ir igis”, - rašo A. Rudomanskis.

„Aš suprantu, kad žodžio laisvė yra be galo svarbus demokratijos pagrindas. Bet ir ši laisvė nėra beribė. Kitų žmonių žeminimas, neapykanta - tai nėra tai, ką ši laisvė turėtų ginti. Man apmaudu, kad per tiek metų LRT ir kiti žiniasklaidos kanalai, o ir Seime dirbantys žmonės neišmoko užtildyti mikrofonų, kai į eterį pasipila tokio tipo pasisakymai. Kodėl kitose vakarų šalyse tai veikia, o Lietuvoje ne?“, - klausė visuomenininkas Mantvydas Noreika. - „Kai iš Seimo tribūnos 2022 metais kalba Rusijos propaganda - man nesuprantama, kodėl tai turėtų būti vadinama nuomone. Ar žmogaus noras turėti tokias pat teises yra diskusijų objektas?“.

Žodžius sunkiai rinko ir režisierius Romas Zabarauskas: „Tiesiog trūksta žodžių, bet ačiū puikiai iliustracijai, ką kasdien Lietuvoje išgyvena LGBT+ žmonės, ir kokie dviprasmiški jausmai apima per valstybines šventes“.

„Kažkodėl mes, LGBT+ žmonės, siekiantys pripažinti Lietuvos piliečių lygybę, nuolat esame verčiami jaustis valstybės priešais. Ne tik esame diskriminuojami, ne tik turime patys aukoti savo karjeras, svajones ar komfortą dirbdami dėl Lietuvos progreso, bet dar ir sulaukiame tokių akibrokštų, ir plačiosios visuomenės abejingumo jiems. Abejingumo – geriausiu atveju, nes didelė visuomenės dalis pritaria tokiai neapykantai“, - Facebook rašo Romas.

Simonas Bartulis apgailestavo, kad nacionalinį eterį gauna tie, kurie pamina lygiateisiškumą ir žarsto kaltinimus LGBTQ+ bendruomenei: „Nuolat stigmatizuoti, įžeidinėti, bei neigti pamatines žmogaus teises LGBTQ bendruomenei nėra demokratija, net jei to nori dauguma. Tai yra daugumos tironija, kuri nesudaro aplinkos sveikoms demokratiškoms diskusijoms. Suprantu, kad po tokios kritikos kalbai bus minima ir "gėjų tironija ir diktatas." Manau, kad tokios kalbos Seimo salėje apie Lietuvos "homoseksualizaciją" parodo, koks šis argumentas yra kvailas“.

Į išpuolį Seimo tribūnoje sureagavo ir Kairiųjų aljansas: "Įžeidininėjimas, viešas LGBTQ+ bendruomenės narių niekinimas Seimo tribūnoje, iškilmingame Lietuvos Nepriklausomybės minėjime yra nepagarbos Lietuvos piliečiams demonstravimas ir nesantaikos visuomenėje kurstymas, kurį “Kairiųjų aljansas” smerkia. "Kairiųjų aljanso" pozicija yra už partnerystės įstatymo priėmimą, taip įtvirtinant Lietuvos Respublikos konstitucinį principą apie visų Lietuvos piliečių lygiateisiškumą".