vaivorykštės vėliava

Ir vėl prie Seimo sudeginta LGBTQ+ vėliava. Ar tai teisėta?

Šiandien prie Lietuvos Respublikos Seimo liūdnai pagarsėjęs Raimondas Šimaitis surengė protesto akciją prieš civilinės partnerystės įstatymą ir sudegino LGBTQ+ vėliavą. Vaivorykštės vėliavos sunaikinimo veiksmus minėtas asmuo atliko jau antrą kartą. Viešojoje erdvėje kilus diskusijai dėl šių veiksmų GayLine.LT pateikia atsakymus kada vėliavų deginimas gali būti vertinamas kaip pažeidimas, o kada ne.

Vyrui Vilnius Pride metu sudeginusiam vėliavą gresia iki dviejų metų nelaisvės

Vaivorykštės vėliavą vakar LGBTQ+ eitynių metu sudeginusiam vyrui gresia atsakomybė už neapykantos skatinimą ir kurstymą prieš žmones dėl jų seksualinės orientacijos. Už tai gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Vilniuje perdažyta vaivorykštės spalvų perėja. Ar to pakanka?

Pylimo gatvėje esanti vaivorykštės spalvų perėja pernai suniokota keturis kartus. Už tai skirtos ir tūkstantinės baudos. Šiemet, Pride renginių proga, Vilniaus miesto savivaldybė vėl atnaujino perėjos spalvas. Bet ar Vilniui tai pakankamas veiksmas pažymėti eitynes už lygybę?

Sakartvele nauji išpuoliai prieš LGBTQ+. Norima drausti net vėliavas

Sakartvelo valdančioji partija prieš artėjančius rinkimus sugalvojo dar labiau riboti LGBTQ+ žmonių teises, praneša Reuters. Norima drausti viską – net ir organizuoti LGBTQ+ renginius, kurie, kaip ir Rusijoje, prilyginti propagandai. Taip būtų pažeidžiamos pamatinės demokratinės valstybės teisės - laisvai reikšti savo nuomonę ir protestuoti.

JAV ambasadoms uždrausta iškelti vaivorykštės vėliavas

Šeštadienio rytą prezidentas Joe Biden pasirašė įstatymą, siekdamas išvengti vyriausybės uždarymo. Jame buvo įtraukta keletas respublikonų remiamų nuostatų. Į Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybės finansavimo paketą pateko ir draudimas šalies ambasadoms ant savo pastatų kelti „Pride“ vėliavas.

Sulaikytas 19-metis vyras tyčia sugadinęs vaivorykštės sankryžą (video)

19-metis vyras iš Floridos buvo suimtas po to, kai vaizdo įraše užfiksuota kaip jis savo automobiliu tyčia palieka padangų žymes ant vaivorykštės piešinio sankryžoje. Ji buvo įrengta siekiant pagerbti teroro išpuolio aukas.

Pirmasis Ispanijoje LGBTQ+ priklausantis matadoras tikisi įkvėpti kitus nebesislapstyti

31 metų Mario Alcalde praėjusį mėnesį nustebino visus, kai interviu Ispanijos laikraščiui „El Mundo“ atskleidė esantis panseksualus. Tai pirmas toks atsikleidimas srityje, kuri iki šiol išlaikiusi labai griežtas ir konservatyvias tradicijas.