Šveicarijos miesteliui dėl sudegintos Trans morės nemalonumai

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Šveicarijos miesteliui dėl sudegintos Trans morės nemalonumai

Ant, 06/14/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Kiekvienais metais nedidelis Bassersdorf miestelis, Šveicarijoje, pastato "Böögg" - didelę lėlę – morę, kuri padegama pavasario pradžioje, skelbia Advocate. Paprastai Böögg primena sniego senį ir jo sudeginimas reiškia žiemos pabaigą. Tačiau šiais metais miestelis sukūrė trans moterį, kurios padegimas sulaukė nevienareikšmio vertinimo.

Šiais metais Böögg pavadinta „Įvairovės böögg“, kuri buvo aprengta vaivorykštės spalvos sijonu ir raudonu kaklaraiščiu. Iš vienos pusės ji turėjo ilgus šviesius plaukus, jos veidas buvo paryškinta makiažu, o kitoje buvo galima matyti trumpus, garbanotus, tamsius plaukus. Böögg turėjo krūtis ir penį, praneša „Zuri Today“.

„Kai sudegė Böögg sijonas, daugelis žiūrovų išsišiepė“, – sakė ceremonijų meistras Christian Weiss. -„Facebook“ dabar galite pasirinkti lytį iš daugybės parinkčių. Taip buvo ir su Böögg šiais metais. Jis turi skirtingas funkcijas ir kiekvienam yra kažkas“.

Christian Weiss aiškino, kad dėl besitęsiančios pandemijos ir karo Ukrainoje viskas atrodė liūdna, todėl organizatoriai pasirinko „linksmą“ idėją sudeginti trans moterį. Jis sakė, kad šis veiksmas nėra nukreiptas prieš konkretų asmenį, o yra pareiškimas prieš „siaučiantį narcizinį jautrumą ir patologinį humoro trūkumą“.

Miesto merė Doris Meier paskelbė pareiškimą, kuriame atsiprašė visų, kurių jausmus įskaudino šis įvykis.

„Esu įsitikinęs, kad atsakingi asmenys nenorėjo nieko įžeisti, o norėjo atkreipti dėmesį į įvairovės temą“, – sakė D. Meier.

82 metų gyventojas nemanė, kad degantis trans moters atvaizdas yra „linksmas“ ir padavė skundą apygardos prokuratūrai, pavadindamas ceremoniją „nežmoniška“ ir sakydamas, kad šis „iškreiptas vaizdas“ neigiamai veikia stigmatizuotą žmonių grupę.

Vietos prokuroras kaltinimų organizatoriams nepareiškė, tačiau apie įvykį pranešė Ciuricho lygių galimybių biurui.