Trans paauglei bažnyčios stovyklos organizatoriai tarė: būtų geriausia, kad negrįžtum

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Trans paauglei bažnyčios stovyklos organizatoriai tarė: būtų geriausia, kad negrįžtum

Tre, 06/15/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Translytė mergina teigia, kad jai buvo uždrausta savanoriauti tikėjimu paremtoje vasaros stovykloje dėl savo lytinės tapatybės, kurią konsultantė apibūdino kaip „gyvenimo pasirinkimą“, praneša PinkNews.

Elizabeth Clark pasakojo, kad ji savanoriavo kelias dienas „Connect Camps“ Kordelėje, Džordžijos valstijoje, po kurių jos šeima gavo žinutes iš stovyklos organizatorių.

Tekste, kurį, kaip pranešama, šeimai atsiuntė stovyklos konsultantė, buvo rašoma: „Mūsų komandai buvo pranešta, kad Elžbieta pasirinko gyvenimą, kuris, deja, šiek tiek blaško stovyklos dalyvius. Sutarėme, kad būtų geriausia, kad Elžbieta negrįžtų, o tai leis mums įvykdyti pažadą, kad stovyklautojai jaustųsi puikiai“.

E. Clark sakė esanti „nustebusi“, kad „žmonės, kurie tik pamokslavo apie meilę gali atsisukti nugara ir pasakyti „man, kad geriau negrįžti“.

14-metė mergina sakė, kad ši žinia ypač skaudi, nes joje buvo vartojamas žodis „pasirinkimas“, nors jos lytis yra jos tapatybės dalis.

„Jei tai būtų pasirinkimas, aš nesirinkčiau būti LGBTQ+ bendruomenės dalimi ar trans, nes nenorėčiau leistis į kovas, kurių kiti žmonės neturi patirti“, – sakė E. Clark.

Laiškus atsiuntusi patarėja, neigė, kad sprendimas išvyti E. Clark iš stovyklos buvo susijęs su jos trans tapatybe. Ji tvirtino, kad po pokalbio su kitais konsultantais buvo nuspręsta, kad stovykla negali užtikrinti E. Clark saugumo.

Ji teigė, kad sprendimas buvo priimtas išgirdus ką kiti kalba apie konkretų asmenį. Stovyklos atstovė sakė, kad merginos, kurios blogai kalbėjo apie E. Clark, taip pat buvo paprašytos palikti stovyklą. Ji pridūrė, kad Elizabeth galėtų grįžti į stovyklą kaip dalyvis, bet ne kaip savanoris, turintis vadovaujantį vaidmenį.

Paauglės mama LeeAnn Deeab sakė, kad ji tiesiog nesupranta, kodėl turėjo būti nubaustas jos vaikas, kuris nieko blogo nepadarė.

Pati Elizabeth vertindama situaciją teigė, kad tikisi, jog žmonės pagaliau atvers akis ir pamatys, kad trans irgi yra tokie patys žmonės, kaip ir visi kiti.

„Mes kraujuojame raudonai ir visi esame žmonės. Mes nusipelnėme tokio pat elgesio kaip ir bet kas kitas“, - sakė Elizabeth.