Kremliaus propagandininkas D. Kiseliovas: ukrainiečiai ne tik naciai, bet jų kariuomenėje tarnaujantys gėjai prievartauja kitus karius

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Kremliaus propagandininkas D. Kiseliovas: ukrainiečiai ne tik naciai, bet jų kariuomenėje tarnaujantys gėjai prievartauja kitus karius

Pir, 07/04/2022 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Kremliaus propagandistas savo laidoje „Savaitės naujienos“ (rus. вести недели), kuri transliuojama per Pirmąjį kanalą, ėmėsi dar vienos Ukrainos karius juodinančios temos. Dmitrijui Kiseliovui taip nepatiko žinia, kad LGBTQ+ bendruomenės nariai stojo ginti savo šalies, kad jis sugalvojo kaip sukelti žiūrovų pasišlykštėjimą jais.

„Tuo metu kai jungtinės Rusijos ir Donbaso pajėgos metodiškai mala naciukų dalinius, Kijevui reikia pergalių, kad ir kitos rūšies“, – savo laidoje sako D. Kiseliovas. – „Išradingumas europietišku būdu visuomenei siūlo naują temą – LGBT kariai, kurie kyla į mūšį su tamsiąja Rusija“.

„Tikslai čia du. Pirma, parodyti, koks liberalus ir laisvas yra europietiškas Ukrainos pasaulis. Koks nacizmas, jei pas mus gėjai kariuomenėje jaučiasi natūraliai. Antra - atitraukti visuomenę nuo tikrosios padėties frontuose, pasiūlant „naują ir linksmą“ temą“, - dar vieną falsifikuotą reportažą pristatė „žurnalistas“.

Tuomet reportaže rodomos BBC ir Reuters parengtų reportažų apie LGBTQ+ ukrainiečius karius, interviu su jais nuotrupos. Pasitelkiami vaizdai iš Ukrainos LGBTQ+ eitynių. Jose rodoma policijos kova su asmenimis, kurie jėga siekia užpulti eitynių dalyvius. Ir staiga – reportažas pakrypsta visiškai kita linkme.

„Realybė Ukrainos kariuomenėje yra kita, kur kas labiau grubi ir negraži. Va jums kovinis pedi**s“, - sako laidos vedėjas, prieš paleisdamas rodyti į nelaisvę paimtą Ukrainos karį.

Jame vyras prisistato esantis Nikolajus Ivanovičius Chudiakovas, gimęs 1988-aisiais Novosibirske, bet trejų metų atvykęs gyventi į Ukrainą. Jis teigia, kad nuo vasario 26-osios prisijungęs prie Ukrainos teritorinės gynybos. Pasakodamas apie save jis lyg niekur nieko sako esantis „kovinis pedi**s“.

Už kadro esantis balsas paklausia, kas tai yra. Tuomet kareivio uniforma vilkintis vyras sako, kad prieš tris savaites jį būrio vadas „degino po uodega“. Balsas už kadro perklausia ar jis buvo išprievartautas ir jaunuolis tai patvirtina, taip pat teigia, kad nėra homoseksualus ir buvo priverstas paklusti įsakymui. Dar daugiau – jis teigia, kad greičiausiai tą patį patyrė ir kiti kariai, tik apie tai nekalba, nes jiems gėda.

Interviu pabaigoje karys nurodo, kad jis yra iš Charkivo teritorinės gynybos 113-osios atskirosios brigados 120-ojo bataliono 2-ojo būrio. O būrio vado vardas yra Aleksandras Jurevičius, kurio pavardės karys neva nepamena. Tiesa sako, kad vado šaukinys yra Vaiduoklis.

„Tokia realybė. Būrys „Žydroji austrė“ teritorinėje gynyboje iki šiol egzistuoja. Jos vadas su šaukiniu Vaiduoklis – taip pat“, - sako propagandistas. – „Va ir gaunasi, kad LGBT blizgučiai yra viena, o tikroji tiesa konkrečių atvejų yra kita. Bet ryšys yra. Viena pateisina kita. Patrauklu?“.

GayLine.LT redakcija pastebi, kad pats reportažas turi net kelias vietas, kurios akylesniam žiūrovui turėtų kelti klausimų. Ar ne keista, kad neva apie būrio vadą prievartaujantį kareivius, patiems kareiviams gėda kalbėtis tarpusavyje. Bet štai – vienam neva patekus į nelaisvę – jis iš karto viską iškloja Rusijos pareigūnams, kurie jį tardo, lyg tai būtų savaime suprantamas ir natūralus dalykas.

Interviu duodamas ramiu balsu, o kalba apie „kovinį ped**ą“ pasakoma taip, lyg būtų pasakojama apie nieko nereiškiantį, jokių emocijų nesukeliantį faktą.

Dar daugiau juoko kelią laidos vedėjo naudojamas „Žydrosios austrės“ būrio pavadinimas. Jis pasiskolintas iš filmo „Policijos akademija“, kurioje tokį pavadinimą turėjo gėjų baras.

Anot 15min žurnalistų, duomenų, kad iš minėtos brigados nelaisvėn būtų paimtas Rusijos kanalo rodytas karys nėra.