JAV nužudytos dar dvi trans moterys

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

JAV nužudytos dar dvi trans moterys

Pir, 07/04/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Trans moterys ir toliau susiduria su smurtu, panieka ir joms trūksta apsaugos. Šiais metais Jungtinėse Amerikos Valstijose jau nužudyta mažiausiai 19 trans žmonių.

Birželio 21 d. Misisipės valstijoje, Gulfporte nušauta 27 metų Shawmaynè Giselle Marie, rašo PinkNews. Dėl šio įvykio jau sulaikytas atsakingas asmuo, kuris apkaltintas pirmojo laipsnio žmogžudyste ir užpuolimu sunkinančiomis aplinkybėmis.

Policija teigia, kad Shawmaynè buvo nušauta po ginčo, kai šalia buvo ir kiti šeimos nariai, įskaitant vaikus, moters motiną ir jos seserį.

„Smurtas, su kuriuo susiduriame, yra vienas iš niokojančių nuolatinės stigmos ir diskriminacijos pasekmių. Visi turime imtis veiksmų, kad panaikintume šią stigmą. Mes esame žmonės. Turime draugų ir šeimą, aistrų, vilčių ir svajonių, kaip ir visi kiti. Ir mes nusipelnėme gyventi visavertį gyvenimą be diskriminacijos ar smurto“, - po šio žiauraus išpuolio sakė Tori Cooper, Žmogaus teisių kampanijos (HRC) direktorė.

Tačiau netrukus visus sukrėtė žinia iš Tenesio valstijos, Kordovos. Birželio 29 d. čia buvo nužudyta Kitty Monroe.

Policijos nuomone ji buvo nušauta buitinio konflikto metu. Vyras, su kuriuo ji susitikinėjo, yra sulaikytas.

Aktyvistų atlikta analizė rodo, kad nuo 2017 iki 2022 metų trys ketvirtadaliai trans žmonių žmogžudysčių buvo įvykdytos naudojant šaunamąjį ginklą. Juodaodės trans moterys sudaro 73 procentus visų aukų.