JAV

Niujorko eitynės – linksmybes keitė nerimas ir noras vienytis kovoje už teises (foto, video)

Sekmadienį ryškių spalvų paletės spalvomis nusidažė Manhetenas – gatvėmis žengė vaivorykštės vėliavėlėmis, plakatais nešini žmonės, į orą leisti konfeti, o muzika, dainos ir džiaugsmo kupini šūksniai užgožė viską aplinkui. Tiesa, eitynės įgavo visiškai kitokią prasmę kai prieš kelias dienas Jungtinių Valstijų Aukščiausiasis Teismas panaikino konstitucinę teisę į abortą ir pranešė, kad bus persvarstytas sprendimas leidžiantis tos pačios lyties asmenų santuokas.

Nerimą kelianti statistika - daugėja LGBTQ+ amerikiečių diskriminacijos atvejų

GLAAD atlikta amerikiečių apklausa rodo intensyvėjančias neigiamas tendencijas visuomenėje, praneša Advocate. 70 procentų šių metų tyrimo respondentų teigia patyrę diskriminaciją dėl savo seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės. 2021 tokių buvo 59 procentai, 2020 m. - 46 procentai.

Kilo reali grėsmė, kad santuokos lygybė JAV gali būti atšaukta

Aukščiausiojo teismo teisėjas Clarence Thomas pareiškė, kad reikia peržiūrėti ir panaikinti sprendimus, kuriais buvo panaikinti valstybės apribojimai kontracepcijai, privačiam seksui ir tos pačios lyties asmenų santuokoms, sakydamas, kad jie yra „akivaizdžiai klaidingi“.

Futbolo žvaigždė Tobin Heath atskleidė savo seksualinę orientaciją pasitelkdama meno kūrinį (foto)

Dviejų olimpinių aukso ir vieno bronzos medalio savininkė, futbolo žvaigždė Tobin Heath socialiniame tinkle Instagram pasidalino meno kūriniu, kuriame parašyta „Aš esu gėjus“, praneša PinkNews.

JAV prezidento Joe Bideno pasiuntinė: santuokos lygybė padaro šeimas ir santuokos institutą stipresnius

JAV prezidento J. Bideno paskirta JAV specialioji pasiuntinė LGBTQI+ asmenų žmogaus teisėms remti - Jessica Stern LRT duotame interviu sako, kad „kai LGBTQI žmonės yra priimami kaip valstybės dalis, tada klesti ir pati šalis”.

Tik per plauką išvengta aukų. Norėjo užpulti LGBTQ+ eitynių dalyvius (video)

Aidaho policija šeštadienį suėmė daugiau nei 30 baltųjų kraštutinių dešiniųjų Patriotų fronto narių, kurie ruošėsi jėga sutrikdyti LGBTQ+ Pride šventę, praneša Advocate. Vietos pareigūnai dėkojo vienam pilietiškam žmogui pranešusiam apie šios grupuotės planus ir išgelbėjusiam ne vieną gyvybę.

Niujorko gyventojai galės naudoti „X“ lyties žymenį savo asmens tapatybės dokumente

Nuo birželio 24 d. įsigalioja šiai tvarkai įteisinti reikalingi pakeitimai, praneša attitude.co.uk. Niujorko gubernatorė Kathy Hochul sako, kad šis aktas „pavers Niujorką įtraukesne ir teisingesne valstija visiems“.