Ugandos parlamentas patvirtino homofobinį įstatymą. Už „homoseksualumo propagandą“ grės įkalinimas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Ugandos parlamentas patvirtino homofobinį įstatymą. Už „homoseksualumo propagandą“ grės įkalinimas

Tre, 05/03/2023 - 11:00
Kategorija:
0 komentarų

Ugandos parlamentas antrą kartą priėmė vieną griežčiausių ir žiauriausių prieš homoseksualius asmenis nukreiptų įstatymų. Ankščiau priimtas įstatymas šalies prezidento buvo grąžintas parlamentui tobulinti.

Kovo 21 d. priimtame įstatyme buvo numatyta, kad tiesiog buvimas homoseksualiu asmeniu laikomas nusikaltimu, rašo PinkNews. Tačiau Ugandos prezidentas Yoweri Museveni tokio teksto nepasirašė, grąžino jį parlamentui tobulinti.

Vienas iš pagrindinių padarytų pakeitimų yra tai, kad žmonės nebebus kriminalizuojami už tai, kad jie tapatinami su LGBTQ+, pranešė „Associated Press“. Prezidentas rekomendavo pašalinti šią dalį, nes tai gali sukelti „konstitucinių iššūkių“.

Nepaisant to, naujai priimtas įstatymo projektas iš esmės išlaiko savo pirminę formą.

Kai įstatymo projektas buvo grąžintas parlamentui tobulinti, Ugandos generalinio prokuroro pavaduotojas Jackson Kafuuzi patarė parlamentui panaikinti privalomą mirties bausmę už „sunkinantį homoseksualumą“. Nepaisant to, ši nuostata išliko. Pagal ją, tos pačios lyties žmonėms už seksualinius santykius su ŽIV užsikrėtusiu asmeniu grėstų mirties bausmė.

Įstatyme taip pat paliktos priemonės, susijusios su žmonių įkalinimu už LGBTQ+ teisių propagavimą.

Pataisytą įstatymą dar turi pasirašyti šalies prezidentas. Atskiros šalys ir tarptautinės organizacijos ragina šalies vadovą to nedaryti.

Jungtinių Tautų ekspertai pavadino įstatymo projektą „šiurkščiu žmogaus teisių pažeidimu“, o JAV perspėjo dėl ekonominių pasekmių, jei įstatymo projektas bus pasirašytas, pranešė „Associated Press“.