Policija Baku sulaikė LGBTQ+ aktyvistus. Tyčiojosi, mušė, filmavo ir rodė draugams

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Policija Baku sulaikė LGBTQ+ aktyvistus. Tyčiojosi, mušė, filmavo ir rodė draugams

Št, 06/03/2023 - 10:15
Kategorija:
0 komentarų

Gegužės 23 d. LGBTQ+ aktyvistai Baku, Azerbaidžane, susirinko protestuoti prieš kelių trans bendruomenės narių areštus. Per protestą policija sulaikė septynis asmenis. Pranešama, kad sulaikytieji buvo mušami, gąsdinami, vienas jų patyrė seksualinę prievartą.

Gegužės 22 d. po konflikto su policijos pareigūnais buvo sulaikytos trys trans moterys. Liudininkų teigimu, šio incidento iniciatoriai buvo patys policijos pareigūnai, kurie įžeidinėjo ir žemino trans atstovus. Socialiniuose tinkluose išplitus įvykio video įrašams, kitą dieną prie prie 37-ojo policijos komisariato susirinko būrys protestuotojų.

Net septyni taikūs aktyvistai buvo sulaikyti. Sulaikymo metu policijos pareigūnai naudojo jėgą. Tarp areštuotų žmonių buvo ir keli LGBTQ+ organizacijų nariai - Ali Malikov ir Javid Nabiyev.

Sulaikytieji 18 valandų laikyti areštinėje, vėliau pristatyti į teismą. Teismas jiems skyrė nedideles baudas. Nors teismas įpareigojo du aktyvistus paleisti nedelsiant, policija juos nuvežė į areštinę. Įtariama, kad ten jie buvo mušami. Vaikinai pasakoja, kad jiems buvo garsinama, jie tyčia nuvesti į ankštą patalpą, kurioje buvo daugiau sulaikytojų. Pastarieji buvo skatinami aktyvistus sumušti.

Vienas iš nukentėjusiųjų teigia, kad buvo kameroje su kitais LGBTQ+ aktyvistais. Vienas iš jų buvo patyręs seksualinę prievartą.

Vaikinai teigia, kad sulaikymo metu patyrė ir psichologinį smurtą. Policijos pareigūnai naudojo servetėles, kad nesiliestų prie tų pačių paviršių, kuriuos lietė LGBTQ+ žmonės. Javid Nabijev be teismo sprendimo atlikti medicininiai tyrimai - neva įsitikinti ar jis, kaip LGBTQ+ asmuo, nenešioja užkratų. Jam buvo uždėti antrankiai, policijos pareigūnai fotografavo ir filmavo aktyvistą, kad pasidalintų įrašais su savo draugais. Jie gyrėsi jiems, kad jie sulaikė LGBTQ+ bendruomenės narį.