Kai kurie „Air France“ stiuardai gėjai atsisako skristi į Iraną. Bijo dėl savo gyvybės

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Kai kurie „Air France“ stiuardai gėjai atsisako skristi į Iraną. Bijo dėl savo gyvybės

Ant, 06/20/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Dalis „Air France“ stiuardų gėjų pranešė, kad atsisako dirbti atnaujinto skrydžio iš Paryžiaus į Teheraną metu. Vienas iš darbuotojų parengė peticiją, kurią pasirašė daugiau nei 15 ūkstančių rėmėjų.

Homoseksualumas Irane yra kriminalizuotas. Kai kurie žmonės nužudomi vien dėl to, kad yra gėjai. Todėl akivaizdu, kad darbuotojai nenori rizikuoti savo gyvybe.

„Žinoma, mūsų seksualinė orientacija nėra įrašytas į mūsų pasus ir tai nekeičia mūsų kaip įgulos darbo pobūdžio“, – atvirame laiške Prancūzijos vyriausybei ir „Air France“ generaliniam direktoriui Frédéricui Gagey rašė Laurent. - „Tačiau neįsivaizduoju kodėl turėtų būti verčiama vykti į šalį, kurioje jo kolegos yra pasmerkiami už tai, kas jie yra“.

Laiške nurodoma, kad homoseksualumas Irane yra neteisėtas. Suaugusiems gali būti skirta mirties bausmė.

Tiesa, Air France“ LGBT sąjungos „The Local“ narys teigė, kad ne visi gėjai šią situaciją vertina vienodai.

„Tai nėra mūsų palaikoma idėja. Negalime sudaryti žmonių sąrašų pagal jų seksualinę orientaciją. Jei gėjų stiuardai nenori skristi į Iraną, yra dar apie 20 kitų vietų, kuriose nėra pripažįstamos gėjų teisės, ir jie taip pat turėtų atsisakyti ten vykti“.

Prieš kurį laiką dėl skrydžio į Iraną grupė stiuardesių ir moterų piločių taip pat pateikė protestą, nes buvo reikalaujama, kad jos dengtų savo galvą. Tuomet įmonė leido darbuotojoms pačioms pasirinkti ar jos nori dirbti šiuose skrydžiuose ar ne.