“Saugių santykių kūrimui svarbu atpažinti, kas yra netinkamas, smurtinis elgesys. Tada galime padėti sau ir kitiems. Pasitelkėme kūrybinę formą papasakoti Birutės istoriją, nes tikiu, kad taip lengviau paskatinti nuostatų keitimą, priimti naują informaciją ir ugdyti empatiją.“ – teigia M. Kairytė.
Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir Kauno moterų linija organizuoja diskusijas apie lyčių stereotipus ir smurto artimoje aplinkoje prevenciją. Jie vyks dešimtyje Lietuvos savivaldybių. Apsilankius seminare jo dalyvių laukia dovana - „Birutės Bebaimės“ komiksų knygelė.
„Pagalvokite: apsauga ne tik dėl jūsų saugumo skiriama – apsauga skiriama ir tam, kad mes visi, tai yra valstybė, piliečiai, taip pat būtume apsaugoti nuo galimai neteisėtų jūsų veiksmų. Veiklos, skaidrumo, kad neprieitų prie jūsų su dėžutėmis. Suprantate, kad nesugalvotumėte kada žolės parūkyti“, - Seimo salėje postringavo Seimo narys.
Tačiau tai nebuvo vieninteliai „išminties perliukai“. Vėliau jis pareiškė, kad apsauga reikalinga, nes moterys nori retkarčiais pasikalbėti.
„Pagalbos seksualinės prievartos aukoms trūkumas – tai problema, apie kurią ekspertai kalba ne vienerius metus, o karas Ukrainoje ir brutalūs veiksmai Ukrainos moterų atžvilgiu padidino problemą, ją aktualizavo“, – spaudos konferencijoje Seime sakė parlamento vadovė. - „Pagalbos seksualinio smurto aukoms sistemos vis dar praktiškai nėra, o kalbant apie tai su kuo susiduria ukrainietės pabėgėlės moterys – situacija dar sudėtingesnė. Prie to prisideda ir kalbos barjeras“.