Vandalai suniokojo vaivorykštės spalvų perėją Vilniuje (foto)

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Vandalai suniokojo vaivorykštės spalvų perėją Vilniuje (foto)

Sek, 07/02/2023 - 11:27
Kategorija:
0 komentarų

Šiąnakt vandalai pilkais dažais apipylė ir uždažė neseniai perdažytą vaivorykštės spalvų perėją Pylimo gatvėje Vilniuje. GayLine.LT apsilankė įvykio vietoje. Policija pranešė, kad sulaikė pažeidėją.

Panašu, kad išpuolio organizatoriui/iams pritrūko dažų, arba juos kažkas išgąsdino. Ne visą perėją jiems pavyko uždažyti.

„Matome eilinę neapykantos akciją. Vakar Vilnius Pride dalyviai skelbė meilę, kovojantys už ją. O vandalai uždažę perėją kupini neapykantos“, - sako prie perėjos apsilankęs Martynas Norbutas

Anot jo, dėl šios situacijos iš dalies kalti ir Vilniaus politikai.

„Kai mieste Pasididžiavimo mėnesis pažymimas tik atnaujinant vieną perėją – sukuriamas konkretus objektas, į kurį nukreipiamas pyktis. Jei Vilnius iš tiesų būtų atviras visiems – čia būtų ne viena ir ne dvi perėjos, plakatai kviečiantys miestiečius dalyvauti Pride, vėliavos ant visų savivaldybės pastatų. Taip būtų nusiųsta aiški žinia ir visko neapykantos skleidėjai negalėtų sunaikinti“, - sako GayLine.LT redaktorius.

Jo nuomone, Vilniaus miestas turėtų bent kitiems metams tinkamai pasiruošti ir parodyti ne simbolinę, o tikrą paramą LGBTQ+ bendruomenei, kuri vis dar sulaukia išpuolių.

Vilniaus apsk. policijos pareigūnų duomenimis, pažeidėjas vyras sulaikytas.

 

Vaivorykštės perėja // Nuotr. Martyno Norbuto

Vaivorykštės perėja // Nuotr. Martyno Norbuto

Vaivorykštės perėja // Nuotr. Martyno Norbuto