Ne tik Amerikoje. LGBTQ+ žmonės tapo politikų taikiniu ir Europoje

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Ne tik Amerikoje. LGBTQ+ žmonės tapo politikų taikiniu ir Europoje

Št, 03/02/2024 - 13:18
Kategorija:
0 komentarų

Artėjant Europos Parlamento rinkimams daugėja diskriminacinių politikų pareiškimų prieš LGBTQ+ bendruomenę ir ypač trans žmones. Tai liudija šią savaitę paskelbtas ILGA-Europe tyrimas.

ILGA-Europe paskelbtoje 13-ojoje metinėje LGBTI žmonių žmogaus teisių padėties Europoje ir Centrinėje Azijoje apžvalgoje teigiama, kad pernai neapykantą kurstantys politikai aktyviai veikė 32 Europos šalyse, iš kurių 19-iolika yra Europos Sąjungos narės.

„Viešasis diskursas tampa vis labiau poliarizuotas ir smurtinis, ypač prieš trans asmenis, o LGBTI bendruomenė patyrė didžiausią ir žiauriausią smurtą Europoje per pastaruosius dešimtmečius“, - teigia Katrin Hugendubel, ILGA-Europe atstovė. - „LGBTI žmonių teises, susiduria su dideliu kraštutinių dešiniųjų jėgų iššūkiu“.

Ypatingo dėmesio šių politikų gretose sulaukia trans bendruomenės atstovai. Tyrimo metu nustatyta, kad gąsdinant visuomenę daugiausia minimi vaikai, taip siekiant riboti informacijos apie LGBTQ+ bendruomenę prieinamumą nepilnamečiams.

Neapykantos skleidimas jau turi ir aiškius padarinius - daugėja išpuolių prieš LGBTQ+ bendruomenę, skatina savižudybes ir traumuoja šių žmonių psichiką, kuria nesaugumo jausmą, ypač jaunų žmonių gretose.

Iš 54 apžvalgoje aptariamų šalių tik šešios iš jų 2023 m. nebuvo pranešta apie neapykantos nusikaltimus.