ILGA-Europe

Skelbiama kiek kandidatų į Europos Parlamentą pasižadėjo ginti LGBTQ+ teises

Jau netrukus rinkėjai visoje Europoje rinksis kas turėtų juos atstovauti Europos Parlamente. ILGA-Europe kreipėsi į kandidatus iš visų ES šalių prašydami pasirašyti įsipareigojimą ginti LGBTQ+ asmenų teises. 23 jų prisijungė prie šios iniciatyvos ir Lietuvoje.

Paskelbtas vaivorykštės žemėlapis. Įvertinta ir LGBTQ+ teisių padėtis Lietuvoje

ILGA Europe paskelbė Europos vaivorykštės žemėlapį, kuriame vertinama LGBTQ+ asmenų teisinė ir politinė padėtis 49 Europos šalyse. Nepaisant didėjančių ir intensyvėjančių išpuolių, taip pat ir smurtinių, teisės aktų srityje daugelis šalių padarė pažangą. Taip pat pateiktas ir padėties vertinimas Lietuvoje.

Lietuvos vyriausybė ir NVO pateikė skirtingas nuomones dėl nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymo nuostatų

Lietuvos vyriausybė ir nevyriausybinės organizacijos tarptautinei organizacijai pateikė visiškai skirtingus vertinimus dėl įstatymo, kuriuo ribojamas informacijos apie LGBTQ+ bendruomenę prieinamumas nepilnamečiams. Vyriausybė teigia, kad šio įstatymo taikyti neįmanoma, o NVO sako, kad tai „prisideda prie LGBTIQ+ bendruomenės diskriminacijos ir iniciatyvų nukreiptų prieš juos kūrimo“.

LGBTI teisių indeksas atskleidžia trapią pažangą. Lietuva indekso uodegoje

Septintus metus iš eilės Malta ir toliau užima pirmąją vietą Vaivorykštės Europos žemėlapyje. Didžiausią progresą per metus pasiekė Danija. Ji šoktelėjo septyniomis vietomis ir užėmė antrąją vietą 2022 m. reitinge. Šį įvertinimą šalis pelnė už iniciatyvas užpildant antidiskriminacines spragas dabartiniuose teisės aktuose, apimantį sveikatą, švietimą, užimtumą, prekių ir paslaugų teikimą, į baudžiamąjį kodeksą įtraukus sunkinančius veiksnius dėl neapykantos nusikaltimų  orientacijos, lytinė tapatybės, lyties raiškos atžvilgiu. Belgija užima trečią vietą.

Netikėti apklausos rezultatai: dauguma žmonių Lenkijoje palaiko tos pačios lyties asmenų santuokas

ILGA-Europe 2021 m. ataskaitoje skelbia, kad LGBTQ+ teisių padėtis Lenkijoje yra blogiausios tarp ES šalių. Tačiau gyventojų apklausą atlikusi organizacija Miłość Nie Wyklucza (Meilė neatskiria) teigia, kad lenkų nuomonė LGBTQ+ atžvilgiu yra kitokia, nei dabartinė valdanti dauguma stengiasi ją suformuoti.