Sakartvele nauji išpuoliai prieš LGBTQ+. Norima drausti net vėliavas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Sakartvele nauji išpuoliai prieš LGBTQ+. Norima drausti net vėliavas

Tre, 03/27/2024 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Sakartvelo valdančioji partija prieš artėjančius rinkimus sugalvojo dar labiau riboti LGBTQ+ žmonių teises, praneša Reuters. Norima drausti viską – net ir organizuoti LGBTQ+ renginius, kurie, kaip ir Rusijoje, prilyginti propagandai. Taip būtų pažeidžiamos pamatinės demokratinės valstybės teisės - laisvai reikšti savo nuomonę ir protestuoti.

Gruzijos valdančioji partija pirmadienį pristatė įstatymo projektą, kuriuo norima uždrausta tos pačios lyties poroms keisti lytį ir įvaikinti, taip pat drausti „susibūrimus, kuriais siekiama populiarinti tos pačios lyties asmenų šeimą ar intymius santykius“, teigiama partijos „Gruzinų svajonė“ paskelbtoje informacijoje.

Mamuka Mdinaradze, minėtos partijos frakcijos lyderis parlamente sakė, kad įstatymas būtinas siekiant apsaugoti „šeimos vertybes ir mūsų ateities kartas“ nuo, jo manymu, „pseudoliberaliųjų vertybių“.

Socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame įraše LGBT teisių organizacija „Tbilisi Pride“ siūlomą įstatymo projektą pavadino „homofobiniu“. Įstatymo projektas vertinamas kaip bandymas sustiprinti konservatorių palaikymą ir atitraukti rinkėjų dėmesį nuo ekonominių problemų prieš spalio mėnesį įvyksiančius parlamento rinkimus.

Sakartvelo naujienų agentūra „Interpress“ citavo M. Mdinaradze, sakiusį žurnalistams, kad įstatymo projektas gali reikšti, kad „Pride“ eitynės ir vaivorykštės vėliavos demonstravimas bus uždrausti, jei bus manoma, kad tai skatina tos pačios lyties asmenų santykius. Taigi valdantieji Sakartvele kopijuoja Rusijos vykdomą susidorojimą su LGBTQ+ piliečiais, pamindami tarptautinius susitarimus, žmogaus teises ir demokratijos principus.