Vokietija palengvino teisines lyties pakeitimo procedūras

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Vokietija palengvino teisines lyties pakeitimo procedūras

Tre, 04/17/2024 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Vokietijos parlamentas penktadienį priėmė naują įstatymą, palengvinantį vardų ir lyties keitimo tvarkas. Už tokius pakeitimus balsavo 374, prieš 251 parlamentarų.

Naujasis įstatymas reglamentuoja tik teisines procedūras susijusias su dokumentais ir asmenų ar institucijų atliekamomis procedūromis. Įstatymas įsigalios lapkričio 1 d.

Teisės aktas leidžia jaunesniems nei 18 metų asmenims pakeisti savo lytį ir vardą dokumentuose su tėvų ar globėjų sutikimu. Tai bus galima padaryti nuo 14 metų. Jei artimieji nesutiks su paauglio sprendimu, asmuo galės kreiptis į Šeimos teismą.

Visi suaugusieji pakeitimus galės atlikti dar paprasčiau. Jiems tiesiog reikės užpildyti prašymą už gyventojų registrus atsakingai institucijai.

„Naujasis Vokietijos įstatymas siunčia stiprią žinią, kad trans žmonės egzistuoja ir nusipelno pripažinimo bei apsaugos be diskriminacijos“, – reaguojant į sprendimą rašoma Human Rights Watch pranešime.

Iki šiol galiojanti tvarka Vokietijoje reikalavo asmeniui pateikti dviejų psichiatrų teigiamas išvadas. Tik tuomet registruose buvo daromi pakeitimai.

Naujoji tvarka taip pat bus ženkliai greitesnė. Pakeitimai įsigalios po trijų mėnesių nuo prašymo pakeitimo ir konkrečiam asmeniui pasirinkus kaip turėtų būti nurodoma lytis.

Argentina, Belgija, Danija, Airija, Liuksemburgas, Malta, Norvegija, Portugalija, Ispanija ir Urugvajus pastaraisiais metais panaikino teisinius lyties pripažinimo reikalavimus, teigia Human Rights Watch. Šiose šalyse dabar veikia supaprastintos tvarkos, kurių metu asmuo pats išreiškia valią kokia lytis turėtų būti priskirta.