lytis

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba: privalomas uniformos pagal lytį dėvėjimas neužtikrina lygių galimybių

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba sulaukė užklausų apie uniformas mokyklose. Buvo klausiama ar gali mokykla nustatyti tvarką, pagal kurią mergaitėms leidžiama dėvėti tik sijonus, o berniukams – tik kelnes? Tarnybos paskelbtoje Facebook žinutėje teigiama, kad tai gali būti laikoma lygių galimybių neužtikrinimu dėl lyties mokymosi procese.

Graikija uždraudžia „lytį normalizuojančias“ operacijas interseksualiems kūdikiams

Interseksualių asmenų, turinčių skirtingų lyties savybių, operacijos baigdavosi sterilizacija, seksualinio pojūčio praradimu ir kitomis sveikatos problemomis, rašo NBCnews. Todėl Graikijos parlamentas uždraudė „lytį normalizuojančias“ operacijas kūdikiams, gimusiems interseksualiais - su netipinėmis chromosomomis, kurios veikia jų kūną taip, kad tai neatitinka norminių vyro ar moters lyties apibrėžimų.

Eileen Myles: giminės kategorija gerokai įdomesnė nei seksualumas

Jungtinių Amerikos Valstijų rašytoja ir poetė Eileen Myles puikiai žinoma anglakalbėse šalyse. Tačiau Eileen asmenybė įdomi ir kaip nebinarinės lyties atstovės. Jaunystėje išprievartauta, patyrusi gilią traumą, Eileen ilgai ieškojo savo tapatybės ir kūrybinio kelio. Ją kalbina LRT laida Stilius.

Jennifer Lopez scenoje pristatė savo vaiką naudodama belyčius įvardžius

Pastarasis kartas nebuvo pirmas, kai publika pamatė Lopez ir Emme dainuojančius kartu. Emme taip pat koncertavo su Lopez per pastarosios 2020 m. Super Bowl pasirodymą.

Vaizdo įrašas iš pasirodymo buvo paskelbtas TikTok ir buvo peržiūrėtas daugiau nei 2 milijonus kartų.

„Aš prašau nuolat dainuoti su manimi, bet jie to nedarys. Taigi tai labai ypatinga proga“, – sakė J. Lopez.

Niujorko gyventojai galės naudoti „X“ lyties žymenį savo asmens tapatybės dokumente

Nuo birželio 24 d. įsigalioja šiai tvarkai įteisinti reikalingi pakeitimai, praneša attitude.co.uk. Niujorko gubernatorė Kathy Hochul sako, kad šis aktas „pavers Niujorką įtraukesne ir teisingesne valstija visiems“.

Į Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje projektą nuspręsta grąžinti smurto lyties pagrindu sąvoką

Trečiadienį Žmogaus teisių komitetas nusprendė, kad į Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo redakciją bus sugrąžinta aistras kėlusi smurto lyties pagrindu sąvoka. Šios sąvokos įstatymo projekte atsisakyta po pratęstoje Seimo sesijoje vykusio balsavimo – parlamentarai nuogąstavo, kad tai bandymas į nacionalinę teisę perkelti Stambulo konvencijos nuostatas.

Ekspertės: lietuviams smurtą lyties pagrindu atpažinti sunku, o ką kalbėti apie prevenciją

„Gali atrodyti, kad durys jau ir dabar visiems atvertos vienodai: lyčių lygybę apibrėžia tam tikri nediskriminavimo principai, egzistuojantys įstatymai. Tačiau būtina įvertinti, kaip realybėje veikia tai, kas deklaruojama popieriuje“, – aiškina Lietuvos žmogaus teisių centro (LŽTC) projektų koordinatorė Paulina Drėgvaitė.