lytis

Pagaliau. Klausimo „kokia jūsų lytis?“ turėtų nelikti daugelyje anketų

Tikriausiai pastebėjote, kad beveik visur – net norėdami gauti maisto parduotuvės nuolaidų kortelę, ar nusipirkti kelionės bilietą, turite nurodyti kokia yra jūsų lytis. Panašu, tai netrukus turėtų pasikeisti. Europos Teisingumo Teismas priėmė sprendimą vienoje byloje, kuri turėtų padėtį keisti.

Gražulis viešai gina Rusijos ideologiją. Lygiateisiškumo siekius vadina blogio ašimi

Europos Parlamento narys naujame interviu išreiškė palaikymą Rusijos ideologiją įgyvendinančiai Sakartvelo valdžiai, nes neva ji priešinasi neegzistuojančiai „daugybės lyčių“ politikai. Dar daugiau – Strasbūre vykstančios plenarinė sesijos metu jis ėmėsi aiškinti kodėl neverta ginti moterų teisių, nes neva taip įgyvendinama Stalino ir Lenino politika.

Rusijos kuriozai: uždraudė daliai užsieniečių įsivaikinti vaikus

Rusija pati nesusitvarko su problema dėl didelio beglobių vaikų kiekio, todėl juos leidžia įsivaikinti užsienyje gyvenantiems žmonėms. Dėmesio stokojantys politikai ir šioje srityje sugalvojo kaip pasireklamuoti bei priminti, kad neva jie kovoja už tikrąsias šeimos vertybes.

Gegužės 17-19 ir 25-26 dienomis - mokymai Kaune

Ar ir tu manai, kad politikoje žmogaus teisėms ir lyčių lygybei nėra skiriama pakankamai dėmesio? O politiniuose sprendimuose trūksta moterų, kurios atstovautų įvairias visuomenės grupes? Jeigu taip – šie VšĮ „Stebėk teises“ mokymai projekte „Femme EMPOWER” kaip tik tau!

Kovo 7 d. - Skalvija - filmas „Suaugusių žmonių žaidimai“ ir paskaita

Pastebėjus lyčių normų veikimą kasdienybėje tampa lengviau suprasti lyties reikšmę mūsų gyvenimuose, tačiau nemažai šių normų plika akimi nematomos – įlytiname ne tik drabužius ar profesijas, bet ir charakterio bruožus, maistą, net smulkius gestus. Čia padėti gali kinas. „Skalvijos“ kino centras (A. Goštauto g. 2, Vilnius) kovo 7 d. kviečia į nemokamą filmo peržiūrą ir paskaitą.

Nusivylimas. Prancūzijos prezidentas palaiko įtraukios kalbos draudimą

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė pritariantis įstatymo projektui, kuriuo būtų uždrausta naudoti įtraukiąją kalbą, t.y. rašymo būdui prancūzų kalba, kai tam tikriems žodžiams suteikiamos tiek vyriškos, tiek moteriškos giminės formos. Jis nemato galimybių tokią kalbą naudoti švietimo įstaigose ar rengiant vyriausybės dokumentus.

Akvilė Giniota. Kiek yra lyčių? Atsakymas ministrui ir kitiems pasimetusiems

Lytis – karšta tema šių dienų pasaulyje. Girdėjau, kad ir dabartinis švietimo ministras susilaukė klausimo – kiek yra lyčių? Klausiantysis turbūt tikėjosi vieno iš dviejų atsakymo variantų: arba dvi lytys, arba septyniasdešimtkažkiek. Ministras atsakė, kad nežino. O kaip yra iš tiesų? Kiek yra lyčių? Ir kodėl dvi lytys – regis tokia akivaizdybė – imtos kvestionuoti?

„Tai kas jūsų poroje vyras?“ – kodėl toks klausimas tos pačios lyties asmenų porai yra nesąmonė

Dauguma heteroseksualių žmonių vadovaujasi stereotipiniu mąstymu apie lyčių vaidmenis. Nenuostabu, kad sutikę tos pačios lyties porą jie klausia kas atlieka „vyrišką“ ar „moterišką“ rolę ne tik sekse, bet ir namų ruošoje, ar pasiskirstant tam tikras užduotis. Tačiau toks klausimas tiesiog neturi prasmės.