+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

Mirė garsus gėjų fetišo menininkas REX (foto)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Mirė garsus gėjų fetišo menininkas REX (foto)

Št, 04/20/2024 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

1970-80 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose gėjų bendruomenėje sparčiai išpopuliarėjo vienas paslaptingiausių menininkų pasivadinusiu Rex. Neseniai Bobo Mizerio fondas, kuris siekia išsaugoti praėjusių amžiaus vidurio erotinę fotografiją ir meną, pranešė, kad grafikas mirė Amsterdame.

Trumpai dirbęs komerciniame meno pasaulyje septintajame dešimtmetyje, jis pakeitė savo vardą į Rex ir pradėjo piešti neįprastus fetišo kultūrą atspindinčius piešinius.

„Jis dirbo su rašalu, naudodamas daugybę mažyčių taškelių, vadinamų puantilizmu, kad sukurtų nespalvotas, atviras gėjų sekso iliustracijas“, - teigia fondas.

Plačiai visuomenei niekada nebuvo atskleista autoriaus tapatybė. Jo tikrasis vardas ir amžius nežinomi – manoma, kad jam buvo 76 ar 77 metai.

Autoriui didelę įtaką padarė atsitiktinai atrastas Tom of Finland piešinių žurnalas, kuris „negrįžtamai pakeitė jo gyvenimą“. Viename iš interviu jis teigė: „Aš pasivadinau REX, nes tai buvo nekonkretus vardas ir tais laikais policininkų neatsekamas“. Aštuoniasdešimtaisiais gėjų pornografijos piešiniai galėjo sukelti rimtų pasekmių jų autoriams.

Jo darbai puikavosi klubų plakatuose, iškabose, fetišo parduotuvėse. 1981 metų liepą jis atidarė savo galeriją Hallam gatvėje San Franciske.

Prasidėjus AIDS epidemijai valdžia ėmė slopinti gėjų bendruomenės veiklas, ėmėsi cenzūros prieš menininkus. Rex nesutiko paklusti ir iš viso nustojo kurti. 1992 m. jis grįžo į Niujorką ir atidarė privačią galeriją. Vis dėlto, konservatyvi JAV bendruomenė lėmė, kad menininkas nusprendė palikti šalį ir nuo 2010 metų dirbo Amsterdame.

Rex darbai saugomi Paryžiuje, JAV ir įvairiuose pasaulio muziejuose. Juose vaizduojami vyrai tualetuose, viešbučių kambariuose, gatvių užkampiuose. Jo herojai - statybininkai, policininkai, cigaretes rūkantys ir odiniais aksesuarai apsirėdę žmonės, kurie užsiima seksu, ar tiesiog pamalonina vienas kitą žaisdami.

Pateikiame kelis jo darbus:

1

1

1

1

1

1

1

1

1