Gindamas Tėvynę žuvo žymus Ukrainos menininkas ir LGBTQ+ atstovas Arturas Snitkus

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Gindamas Tėvynę žuvo žymus Ukrainos menininkas ir LGBTQ+ atstovas Arturas Snitkus

Tre, 06/12/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Žymus Ukrainos menininkas ir LGBTQ bendruomenės narys Arturas Snitkus, gindamas tėvynę, žuvo vykdydamas kovinę misiją Donecko srityje. Apie 36-erių menininko mirtį pranešė Ternopilio vadovas Serhijus Nadalas. Šia skaudžia žinia pasidalijo ir Ukrainos meno bei kultūros bendruomenė.

Vaizduojamojo meno atstovas Saša Kuzmazas prisiminė jųdviejų susitikimą 2011 metais: „Mes esame susidūrę įvairiuose renginiuose. Nebuvome artimi, bet visada gerai kartu leisdavome laiką. <...> Žmogus, turintis unikalų likimą, šviesus, charizmatiškas, talentingas, provokatyvus, tikras menininkas su visomis iš to išplaukiančiomis geromis ir blogomis savybėmis.“

Saša Kuzmazas taip pat paminėjo, kad Arturas Snitkus kariuomenėje užsitarnavo seržanto karinį laipsnį. Arturas gimė 1988-aisiais Ternopilyje ir save laikė atviru „queer“ kultūros atstovu. Jis dažnai dalyvavo meno renginiuose Kyjive, Odesoje ir kituose šalies miestuose. Savo gimtajame mieste jis buvo žinomas kaip puikus stilistas.

Arturas Snitkus buvo ryški asmenybė, palikusi neišdildomą pėdsaką Ukrainos meno ir kultūros bendruomenėje. Jo talentas ir drąsa buvo įkvėpimas daugeliui, o jo netektis – didžiulis praradimas.