VRK: Gražulis gali būti teisiamas dėl LGBTQ+ niekinimo

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

VRK: Gražulis gali būti teisiamas dėl LGBTQ+ niekinimo

Ant, 06/18/2024 - 14:05
Kategorija:
0 komentarų

Nors žmonės išrinkti į Europos Parlamentą savo pareigas pradeda eiti ir imunitetą įgyja tik prasidėjus pirmajam parlamento posėdžiui, praėjusią savaitę kilo abejonių ar Petras Gražulis gali būti teisiamas. Vyriausioji rinkimų komisija pateikė atsakymą šiuo klausimu.

Generalinės prokurorė Jurgita Jasiūnienė prašė VRK pateikti paaiškinimą ar gali toliau vykti teismo posėdžiai P. Gražulio byloje, kurioje jis kaltinamas žmonių niekinimu dėl jų priklausymo LGBTQ+ bendruomenei.

„VRK į šį kreipimąsi atsakė raštu informuodama, kad Rinkimų kodeksas nenumato imuniteto nuo baudžiamosios atsakomybės kandidatams į Europos Parlamento narius. Kitaip tariant, Petras Gražulis yra išrinktas į Europos Parlamentą, tačiau šiuo metu jis, Rinkimų kodekso prasme, imuniteto nuo baudžiamojo persekiojimo neturi“, – rašoma VRK atstovės spaudai Indrės Ramanavičienės atsakyme Eltai.

Ketvirtadienį, birželio 20 dieną, įvyks kitas teismo posėdis šioje byloje. Jame planuojama išklausyti baigiamąsias kalbas. Nuosprendį ketinama paskelbti iki liepos vidurio.

Petras Gražulis savo pareigas Europos Parlamente pradės eiti liepos 16 d. Tuo metu pirmajam posėdžiui Strasbūre susirinks naujasis Europos Parlamentas.