1 minutė
Seksualinės sveikatos asociacijos vadovė: jaunimas turėtų gauti prezervatyvų pigiau arba nemokamai
Lietuvoje prezervatyvų kainos stebina daugelį. Kitose šalyse jų jaunimas ar į rizikos grupes patenkantys žmonės gali gauti nemokamai, bet ne Lietuvoje. Tokia tvarka stebina sveikatos specialistus.
„Kitose Europos Sąjungos šalyse Mūsų institucijos yra abejingos seksualinės sveikatos politikai. Daugumai politikų saugus seksas tarp jaunimo iš viso nerūpi. taikoma vadinamoji socialinė rinkodara, kai prezervatyvų kainos yra žemesnės, nes vyriausybės supranta jų nenaudojimo pasekmes.
Yra nustatytos vietos, kuriose jaunimas prezervatyvus nusiperka pigiau arba gauna nemokamai”, - LRT sako Seksualinės sveikatos asociacijos vadovė Esmeralda Kuliešytė.
Ji teigia, kad prezervatyvai paprastai dalinami mokyklose, universitetuose.
“Kai kurios šalys nedirbantiems asmenims kompensuoja ne tik prezervatyvus, bet ir kontraceptines tabletes. Pas mus irgi turėtų būti nustatytos vietos, gal poliklinikose, švietimo įstaigose, kuriose jauni, dar nedirbantys žmonės galėtų gauti prezervatyvų pigiau arba jie būtų bent iš dalies kompensuojami“, – teigia asociacijos vadovė.
Anot jos, Lietuvoje jaunimas gali lengvai užsikrėsti lytiškai plintačiomis ligomis.
“Maždaug 30 proc. jaunimo iki 29-erių metų turi vieną ar kitą venerinę ligą, dažniausios: gonorėja, sifilis, chlamidiozė, lytinių organų herpesas.
Ypač chlamidiozė plinta nevaldomai, nes ji dažniausiai neturi jokių simptomų. Žmogus gali metų metus nežinoti, kad ją turi. Tik vėliau, nusprendęs turėtų vaikų, susiduria su problemomis. Negydoma chlamidiozė sukelia nevaisingumą“, – apie nesaugių lytinių santykių pasekmes sako E. Kuliešytė.
Ji pasakoja, kad Lietuvos institucijoms nerūpi seksualinės sveikatos politika. Valstybės tarnautojai neveiksnumą dangsto politinės valios trūkumu.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti