lytiškai pintančios ligos

Gėjų diskusijos: kas atsakingas už apsaugą nuo lytiškai plintančių ligų – užsikrėtęs asmuo ar partneris?

Šią temą mus inspiravo viena privati diskusija su asmeniu, kuris žino esantis užsikrėtęs lytiškai plintančia liga, bet vis tiek turi santykius su atsitiktiniais partneriais. Minėtas homoseksualus žmogus argumentavo, kad tai kitų žmonių atsakomybė saugotis, o jis savo pareigą atlieka gydydamasi. GayLine.LT nusprendė apžvelgti abiejų pusių argumentus.

Vaikai Lietuvoje mylisi nuo dvylikos. Tokį elgesį skatina ir tėvai

Sveikatos specialistai sunerimę: vis daugiau paauglių Lietuvoje lytinį gyvenimą pradeda ankstyvame amžiuje. Deja, tik apie trečdalis vaikinų ir penktadalis merginų, pradėjusių ankstyvus lytinius santykius, jaučiasi laimingi. Anksti pradėti užsiimti lytiniais santykiais pastūmėja ir per didelė tėvų kontrolė, nepriežiūra, vengimas kalbėti apie seksą.

Seksualinės sveikatos asociacijos vadovė: jaunimas turėtų gauti prezervatyvų pigiau arba nemokamai

Lietuvoje prezervatyvų kainos stebina daugelį. Kitose šalyse jų jaunimas ar į rizikos grupes patenkantys žmonės gali gauti nemokamai, bet ne Lietuvoje. Tokia tvarka stebina sveikatos specialistus.

Ekspertų nuomonė: Ar galima seiles naudoti vietoj lubrikanto?

Visiems pasitaiko situacijų kai skubiai norisi intymių santykių, o po ranka nėra lubrikanto. Nesvarbu ar mylisi vyrai, ar moterys – papildomas sutepimas dažnai yra būtinas, norint išvengti skausmo ir užtikrinti komfortą. Kai kurie žmonės tam naudoja seiles. Ekspertai paaiškino ar tai yra geras sumanymas.

Genitalijų pūslelinė: kas tai yra, kokie simptomai ir kaip gydyti

Pūslelinė gali pasireikšti ne tik ant lūpų, bet ir genitalijų. Tai lytiškai plintanti liga, kuri diagnozuojama milijonams žmonių kasmet. Šiame straipsnyje pateikiame jums informaciją kaip ją atpažinti ir tinkamai gydyti, kad pūslelinės neperduotumėt kitiems žmonėms.

Sifilis: viskas, ką reikia žinoti apie šią lytiškai plintančią ligą

Vis dažniau rašant ir informuojant visuomenę apie ŽIV neretai užmirštamos kitos lytiškai plintančios ligos. Sifilis yra viena iš pavojingų ligų, kurio negydant galima smarkiai pakenkti sau ar net sukelti pavojų gyvybei.

Tabletė po sekso gali padėti sumažinti tikimybę užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis

Lytiniu keliu plintančių infekcijų skaičius gali netrukus dar labiau sumažėti. Vis daugiau gydytojų Jungtinėse Amerikos Valstijose aktyvų seksualinį gyvenimą gyvenantiems gėjams ir biseksualiems vyrams skiria mažas gerai žinomo antibiotiko dozes, kad padėtų išvengti chlamidijų, gonorėjos ir sifilio infekcijų.