LGBTQ+ migrantai Lietuvoje: nutraukite psichologinį spaudimą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

LGBTQ+ migrantai Lietuvoje: nutraukite psichologinį spaudimą

Ket, 02/17/2022 - 18:30
Kategorija:
0 komentarų

Trisdešimt penki Pabradės užsieniečių registracijos centre apgyvendinti neteisėtai iš Baltarusijos į Lietuvą patekę migrantai antradienį paskelbė bado streiką. Valgyti atsisako asmenys, save priskiriantys LGBT bendruomenei.
 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis Delfi teigia, kad VSAT vadovybė „neturi informacijos apie bado akciją“. „Šiuo metu neturiu tokios informacijos apie Pabradėje apgyvendintus užsieniečius, VSAT vadovybė neturi“, – sakė G. Mišutis.

Kaip teigė su Delfi bendravęs iš Irako kilęs vyras, Pabradės centro administracijai buvo išsakyti akcijos dalyvių reikalavimai – suteikti migrantams išsamią informaciją apie jų teisinį statusą, nutraukti psichologinį spaudimą savanoriškai išvykti iš šalies, suteikti teisinio atstovavimo valstybės garantuojamas paslaugas, kaip tai apibrėžiama tarptautinėse žmogaus teisių ir pabėgėlių konvencijose.

VSAT atstovas G. Mišutis sako, kad institucija tokių reikalavimų nėra gavusi. Tačiau pripažįsta, kad visuose VSAT kontroliuojamuose užsieniečių sulaikymo centruose „yra asmenų, kurie nevalgo tiekiamo maisto“.

Daugiau Delfi.