JAV: Rusija parengė ukrainiečių, kuriuos reikia nužudyti ar nusiųsti į stovyklas, sąrašą. Tarp jų ir LGBT aktyvistai

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

JAV: Rusija parengė ukrainiečių, kuriuos reikia nužudyti ar nusiųsti į stovyklas, sąrašą. Tarp jų ir LGBT aktyvistai

Tre, 02/23/2022 - 12:00
Kategorija:
0 komentarų

Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) įspėjo Jungtines Tautas, kad Rusija parengė ukrainiečių, kuriuos invazijos atveju reikia nužudyti ar nusiųsti į stovyklas, sąrašą, rodo JT vyriausiajai žmogaus teisių komisarei nusiųstas laiškas. Laiško tekstą sekmadienį gavo naujienų agentūra AFP. Laiške sakoma, kad Vašingtonas yra „labai susirūpinęs“, ir įspėjama dėl galimos „žmogaus teisių katastrofos“. Sąraše yra "žurnalistai, aktyvistai ir LGBTQ+ teisių gynėjai".

Jungtinės Valstijos turi „patikimos informacijos, rodančios, kad Rusijos pajėgos sudarinėja... ukrainiečių, kuriuos po karinės okupacijos reikia nužudyti arba nusiųsti į stovyklas, sąrašus“, rašoma laiške JT vyriausiajai žmogaus teisių komisarei Michelle Bachelet (Mišelė Bačelet). Apie tai rašo Diena.lt.

Taip pat turime patikimos informacijos, kad Rusijos pajėgos tikriausiai naudos letalias priemones taikiems protestams vaikyti ar [norėdamos] kitaip atremti įsivaizduojamo civilių gyventojų pasipriešinimo taikias apraiškas“, – sakoma laiške, pasirašytame JAV ambasadorės JT Ženevoje Bathshebos Nell Crocker (Batšebos Nel Kroker).

Rusijos pajėgos tikriausiai naudos letalias priemones taikiems protestams vaikyti ar [norėdamos] kitaip atremti įsivaizduojamo civilių gyventojų pasipriešinimo taikias apraiškas. Ji įspėja, kad Rusijos invazija į Ukrainą galėtų nulemti tokius pažeidimus kaip pagrobimai ar kankinimai, o taikiniais, be kitų, galėtų tapti religinių ir etninių mažumų atstovai.

Daugiau Diena ir GayTimes.