Oligarchai, Putino piniginės ir žmogaus teisių pažeidėjai – 35 asmenys, kuriems reikėtų pritaikyti sankcijas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Oligarchai, Putino piniginės ir žmogaus teisių pažeidėjai – 35 asmenys, kuriems reikėtų pritaikyti sankcijas

Št, 02/26/2022 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Po Vladimiro Putino invazijos į Ukrainą Vakarų valstybėms rengiant naujas sankcijas, verta prisiminti opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno sąrašą, kuriame yra 35 iš kleptokratijos Rusijoje besipelnantys asmenys, rašo Delfi. Antradienį Jungtinės Karalystės parlamente šį sąrašą perskaitė liberalė Layla Moran, tačiau jos kolegos nubausti nusprendė tik vieną jų – milijardierių Genadijų Timčenką.

Pirmasis sąraše yra Romanas Abramovičius, kurio turtas vertinamas maždaug 13 mlrd. dolerių. Už Rusijos ribų jis geriausiai žinomas dėl to, kad valdo futbolo klubą „Chelsea“. Skelbta, kad 2018 metais R. Abramovičius lankėsi Lietuvoje, buvo apsistojęs viešbutyje „Pacai“, taip pat domėjosi Tauragės istorija, iš kur esą yra kilę jo seneliai.

Toliau L. Moran vardijo: VTB banko vadovai Denisas Bortnikovas ir Andrejus Kostinas, Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraško, žemės ūkio ministras Dmitrijus Patruševas, buvęs Rusijos premjero pavaduotojas Igoris Šuvalovas. Septintasis sąraše – Rusijos valdomų kanalų laidų vedėjas Vladimiras Solovjovas.

Toliau seka maždaug 18 mlrd. dolerių turtą valdantis Ališeras Usmanovas, Rusijos federalinio Tyrimų komiteto vadovas Aleksandras Bastrykinas ir Federalinės saugumo tarnybos (FSB) direktorius Aleksandras Bortnikovas. Pastariesiems dviem Europos Sąjunga ir kai kurios kitos šalys jau yra pritaikiusios sankcijas.

Antrąjį dešimtuką pradeda „Pervyj kanal“ vadovas Konstantinas Ernstas, toliau rikiuojasi FSB padalinių vadovai Viktoras Gavrilovas ir Dmitrijus Ivanovas. Taip pat įvardintas Rusijos federalinės kalėjimų tarnybos vadovas Aleksandras Kalašnikovas (jau taikomos ES sankcijos), buvęs premjeras Sergejus Kirijenka (taikomos sankcijos), teisėja Elena Morozova, prokuroras Denisas Popovas, RT tarnybos vyriausioji redaktorė Margarita Simonian, Chimki srities policijos departamento vadovas Igoris Jančukas. 20 vietoje nurodomas Rusijos nacionalinės gvardijos vadas Viktoras Zolotovas (taikomos sankcijos), 21-oje – turtuolis Olegas Deripaska. Po jų seka vienas „Gazprom“ vadovų Aleksejus Mileris, vienas „Rosneft“ vadovų Igoris Sečinas.

A. Navalno sąraše yra ir naujausias JK sankcijų objektas G. Timčenko. Oligarcho turtas vertinamas maždaug 20 mlrd. dolerių. Ten pat dar minimi „Transneft“ pirmininkas Nikolajus Tokarevas, Sankt Peterburgo gubernatorius Aleksandras Beglovas, ilgametis buvęs generalinis prokuroras Jurijus Čaika, Dūmos gynybos komiteto pirmininkas Andrejus Kartapolovas, deputatas Pavelas Krašeninikovas, premjeras Michailas Mišustinas, centrinės rinkimų komisijos vadovė Ela Pamfilova, V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, Maskvos meras Sergejus Sobianinas, prezidento administracijos vadovas Antonas Vaino ir Maskvos regiono gubernatorius Andrejus Vorobjovas.

Kaip pastebi švedų ekonomistas Andersas Aslundas, iš šių 35 asmenų, 12 jau yra įvestos JAV sankcijos, dar dviem – ES sankcijos. „Tuo metu JK, kur daugelis jų ir gyvena, atsilieka. Kodėl? Turbūt suprantate kodėl“, – tviteryje svarstė jis, apeliuodamas į galimus jų ryšius su valdančiąja konservatorių partija.

Daugau Delfi.