Ekspertai vieningi - civilinės sąjungos projektas nuvilia, bet tai geriau nei nieko

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ekspertai vieningi - civilinės sąjungos projektas nuvilia, bet tai geriau nei nieko

Ant, 05/17/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Vakar Seime pristatytas Civilinės sąjungos nuvylė ne vieną. Šis projektas puikiai atskleidžia žmogaus teisių padėtį Lietuvoje ir politinės valios trūkumą imtis esminių pokyčių. Vis dėlto ekspertai pabrėžia, kad šis projektas yra bent jau šis tas.

„Jeigu būtų galima metafora pasakyti, tai atplaukė debesėlis ir nukrito keli vandens lašai į dykumą. Gerai, kad tie lašai pateko, bet turime suprasti, kad reikės dar labai labai daug darbo tam, kad mes galėtume pasakyti, jog gyvename demokratiškoje visuomenėje, kuri vadovaujasi žmogaus teisių principais“, – Eltai apie valdančiųjų pasiūlyta civilinės sąjungos įstatymą teigė M. Jankauskaitė.

"Buvusios Seimo narės prof. Marija Aušrinė Pavilionienė 2011 m. teiktame Partnerystės (bendro gyvenimo neįregistravus santuokos) įstatymo projekte buvo įtvirtinta daugiau lygiateisiškumo nei po dešimtmečio mums viešai pristatytame Civilinės sąjungos įstatymo projekte. Teikiamame projekte lyg ir norėta palaikyti iš partnerystės kylantį lygiateisiškumą, bet suvoki, kad iš tavo lygiateisiškumo šįkart buvo smarkiai pasityčiota", - sako Tolerantiško jaunimo asociacijos vadovas Artūras Rudomanskis.

„Turbūt akis bado ir tai, kad tiek šiame įstatyme, tiek ir ankstesniame, praėjusių metų gegužę teiktame įstatyme, panašu, kad nebus kalbama apie vaikus, augančius tos pačios lyties šeimose, – kad politikai yra nusprendę užmerkti akis ir vis dėlto neužtikrinti geriausių šių vaikų interesų, ir kad ir toliau vienas iš svarbiausių jo gyvenime esančių suaugusiųjų neturės jokių pareigų šio vaiko atžvilgiu“ elementariai net negalės nuvežti vaiko į ligoninę ar priimamąjį, jei kas atsitiko“, – Delfi paaiškino Jūratė Juškaitė, Žmogaus teisių centro vadovė.